1 / 0

Liévin: kolejne zwycięstwo Adama Kszczota

Trzecie zwycięstwo w ciągu tygodnia w biegu na 800 m odniósł w Liévin Adam Kszczot, na tym samym dystansie Angelika Cichocka (obok w miniaturce) uzyskała minimum na halowe mistrzostwa świata, Anna Kiełbasińska osiągnęła najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki na 300 m.

Trzecie zwycięstwo w ciągu tygodnia w biegu na 800 m odniósł w Liévin Adam Kszczot, na tym samym dystansie Angelika Cichocka (obok w miniaturce) uzyskała minimum na halowe mistrzostwa świata, Anna Kiełbasińska osiągnęła najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki na 300 m.

Po sześciu latach w zmodernizowanej hali w Liévin ponownie pojawili się czołowi lekkoatleci świata.
W 2012 r. wydarzeniem mityngu był rekord Polski Adam Kszczota (1:44.57).
We wtorek 5-krotny mistrz Europy przez prawie 550 m zamykał 10-osobową stawkę. Na ostatnią prostą wbiegł na trzeciej pozycji, najpierw wyprzedził Kenijczyka Nicholasa Kipkoecha, a niemal na ostatnim metrze dystansu – Hiszpana Alvaro de Arribę, który uległ Polakowi zaledwie o dwie setne sekundy. Adam Kszczot zwyciężył w czasie 1:47.12.

Również Angelika Cichocka przez dłuższy czas biegła na dalszej pozycji, na finiszowej prostej bardzo zbliżyła się do Kenijki Margaret Wambui (medalistki londyńskich igrzysk olimpijskich). Ostatecznie Polka zajęła trzecie miejsce z wynikiem 2:00.70, triumfowała Etiopka Habitam Alemu wyrównując najlepszy czas w br. na świecie, przed Wambui 2:00.48.
Cichocka zdobyła minimum na HMŚ na drugim dystansie, w tegorocznych tabelach europejskich zajmuje drugie miejsce na 800 m i 1500 m.

W wysokiej formie utrzymuje się Anna Kiełbasińska, w Liévin poprawiła rekord życiowy już na trzecim dystansie w tym sezonie (oraz drugi wynik w karierze na 200 m).. Zdecydowanie zwyciężyła w swojej serii na 300 m w czasie 37.02, lepszym o 0.37 od sobotniego nieoficjalnego halowego rekordu Polski Justyny Święty-Ersetic. W ostatniej serii nieznacznie lepszy rezultat (36.96) uzyskała Łotyszka Gunta Latiševa-Čudare (mistrzyni Europu U23 z Bydgoszczy).

W biegu na 60 m Remigiusz Olszewski zajął szóste miejsce w finale z wynikiem 6.71 (o dwie setne sekundy lepszy czas uzyskał w pierwszej rundzie), zwyciężył Andrew Fisher z Bahrajnu 6.62.