1 / 0

Sofia Ennaoui wygrywa w Athlone

Sofia Ennaoui odniosła zwycięstwo w biegu na 1500 metrów podczas mityngu w Athlone (Irlandia). Trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki w halowym biegu na milę ustanowił Grzegorz Kalinowski.

Zawodniczka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego ze Szczecina po imponującym biegu na ostatnim okrążeniu wygrała osiągając czas 4:10.63. Przed Sofią Ennaoui w sezonie halowym jeszcze tylko jeden start – w niedzielę pobiegnie na kończącym tegoroczny cykl IAAF World Indoor Tour mityngu w Glasgow.

Drugie miejsce z rekordem życiowym w biegu na milę zajął Grzegorz Kalinowski. Wynik zawodnika MKL Toruń – 3:59.19 – jest drugim rezultatem w historii polskiej halowej lekkoatletyki. Warto przypomnieć, że rekord kraju, na tym rzadko rozgrywanym w hali dystansie, dzierży od 47 lat Henryk Szordykowski (3:58.9). Dodajmy jeszcze, że w Athlone piąty był Roman Kwiatkowski – 4:02.23 – a wygrał Ryan Gregson 3:57.86.

Po zaliczeniu wysokości 2.19 Norbert Kobielski trzykrotnie strącił 2.23 i zajął drugie miejsce. Wygrał brązowy medalista olimpijski z Aten Czech Jaroslav Bába (2.19).

Na dystansie 800 metrów trzeci, z czasem 1:48.20, był Mateusz Borkowski. W sprincie na 60 metrów czwarte miejsce zajął Dominik Kopeć (6.75), a siódmy był Przemysław Słowikowski (6.79).