1 / 0

21.97 Haratyka w Diamentowej Lidze w Eugene

Z szóstki Polaków startujących w Diamentowej Lidze w Eugene najlepiej spisał się Michał Haratyk, który wynikiem 21.97 poprawił rekord życiowy ustępując jedynie mistrzowi olimpijskiemu.

Przed ostatnią kolejką Michal Haratyk zajmował czwarte miejsce z rezultatem 21.50. Nowa życiówka pozwoliła Polakowi wyprzedzić Brazylijczyka Darlana Romaniego (21.95) i mistrza świata Nowozelandczyka Toma Walsha (21.84). Triumfował mistrz olimpijski Amerykanin Ryan Crouser z rekordem mityngu 22.53. Na dziewiątej pozycji z odleglością 20.13 uplasował się Konrad Bukowiecki. Haratyk umocnił się na pozycji lidera tabel europejskich, w polskich tabelach historycznych awansował na drugie miejsce (o trzy cm za Konradem Bukowieckim i o dwa cm przed Tomaszem Majewskim).

Rywalizacja najlepszych tyczkarzy zakończyła się podwójnym zwycięstwem Amerykanów. Piotr Lisek i Armand Duplantis zaliczyli po 5.71, szczecinianin uległ rekordziście świata juniorów gorszym bilansem strąceń. Zwyciężył Sam Kendricks pokonując wysokość 5.81. Paweł Wojciechowski zajął czwarte miejsce po zaliczeniu 5.56, z tym samym wynikiem rekordzistę świata Francuza Renaud Lavillenie sklasyfikowano na piątej pozycji.

W biegu na 800 m Adam Kszczot z ostatniego miejsca po pierwszym okrążeniu (52.63) przesunął się na szóste na linii mety (1:46.64). Kolejne zwycięstwo zanotował Kenijczyk Emmanuel Korir (1:45.16).

Borykająca się z problemami zdrowotnymi Angelika Cichocka była 14. na dystansie 1500 m z rezultatem 4:11.50. Aż cztery biegaczki „złamały” granicę czterech minut, wygrała Amerykanka Shelby Houlihan 3:59.06.

Inne ciekawsze wyniki
100 m – Ronnie Baker 9.78 pokonał Christiana Colemana (obaj USA) 9.84, ale świetne wyniki - „pod kreskę” (wiatr +2.4 m/s).