1 / 0

Święty-Ersetic triumfuje w Memoriale Wiesława Maniaka

Dwukrotna mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic triumfowała w biegu na 400 metrów podczas rozegranej w środowy wieczór inauguracyjnej edycji Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie.

Podopieczna Aleksandra Matusińskiego pokonała jedno okrążenie szczecińskiego stadionu w 51.81. Na mecie Polka wyprzedziła Nigeryjkę Aminę Seyni (52.3) oraz Brytyjkę Anyikę Onuorę (52.29). W biegach na 100 metrów wygrali Anna Kiełbasińska (11.44) oraz Dominik Kopeć (10.26, wyrównany rekord życiowy). Ten sam zawodnik „życiówkę” poprawił na 200 metrów osiągając 20.59. W biegu na 800 metrów Ukrainka Natalia Pryszczepa uzyskała 1:59.91 i pokonała Annę Sabat, która uzyskała trzeci czas w karierze – 2:00.72. Na zakończenie mityngu Marokańczyk Fouad El Kaam triumfował w biegu na 1000 metrów – uzyskał 2:17.13 i minimalnie pokonał Marcina Lewandowskiego (2:17.24).

Przed własną publicznością wysoko skakał Piotr Lisek. Czwarty zawodnik mistrzostw Europy pokonał na swoim domowym stadionie 5.80 i o 10 centymetrów wyprzedził Pawła Wojciechowskiego.

Najlepszym kulomiotem zawodów został Michał Haratyk, który w szóstej kolejce uzyskał 21.08.

Patron mityngu, Wiesław Maniak, był wicemistrzem olimpijskim z Tokio w sztafecie 4x100 metrów oraz mistrzem Europy na 100 metrów z Budapesztu (1966). Jego imieniem nazwano szczeciński stadion lekkoatletyczny, na którym odbyły się środowe zawody. Wiesław Maniak zmarł w 1982 roku.

Pełne wyniki: Szczecin