1 / 0

Łyse: Bereznowska i Małyszek mistrzami Polski w biegu 24-godzinnym

W gminie Łyse w powiecie ostrołęckim rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym, piąty tytuł z rzędu zdobyła Patrycja Bereznowska, wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Leszek Małyszek.

Zawody rozegrano na pętli 1999 m 54,4 cm, którą mistrzyni świata Patrycja Bereznowska (AZS-AWF Katowice) pokonała 116 razy, zwyciężając z rezultatem 232 km 390 m. Srebrny medal zdobyła Aneta Rajda (TL Pogoń Ruda Śląska) 228 km 399 m, a brązowy – Kamila Wróbel (CWKS Resovia Rzeszów) 205 km 13 m.
Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Leszek Małyszek, kolega klubowy Bereznowskiej, 237 km 514 m, a wicemistrzem – Andrzej Mazur (LKS Zantyr Sztum) 236 km 216 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Przemysław Basa  (TL Pogoń Ruda Śląska), lider przez znaczną część dystansu, 227 km 746 m.
W 11. Mistrzostwach Polski mężczyzn (i 9. MP kobiet) sklasyfikowano 8 zawodniczek i 17 zawodników.