1 / 0

Cosmas Mutuku Kyeva zwycięzcą 19. PKO Poznań Maratonu!

Kyeva Pokonał trasę w czasie 2 godzin, 11 minut i 45 sekund, bijąc tym samym swój rekord trasy, który ustanowił w 2011 roku w stolicy Wielkopolski.

4877 osób otrzymało wyjątkowy medal 19. PKO Poznań Maraton im. Maciej Frankiewicza. Ustawiony na Placu Marka dzwon brzmiał coraz częściej. Ci, którzy w niego uderzali sygnalizowali zgromadzonym obok tłumom, że udało im się pobić życiówkę.

Na starcie niedzielnego biegu stanęło prawie 5000 zawodników, a wśród nich biegacze z tak odległych krajów jak Japonia, Islandia czy Argentyna. W tym roku jako pacemaker debiutował  Jacek Mejer „MEZO” – znany poznański muzyk.

Zadowolenia z przebiegu zawodów nie kryje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu  - Pogoda nie zawiodła, chociaż mogłoby być odrobinę chłodniej, a przygotowana trasa była szybka i sprzyjająca biciu rekordów życiowych. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację 19. PKO Poznań Maratonu stanęły na wysokości zadania. Serdecznie im dziękuję.

3 miejsce – Jabcoń Jerzy (Polska) z czasem 2:54,27

Poznański Maraton to święto sportowe, w którym uczestniczą nie tylko biegacze. Na trasie biegu przez całe 42 kilometry i 195 metrów zawodnikom kibicowali licznie zebrani mieszkańcy Poznania i przybyli specjalnie z okazji biegu goście. Słońce i wysoka jak na tę porę roku temperatura mogły dawać się we znaki biegaczom, ale podobnie jak w poprzednich edycjach zawodnicy na trasie mogli ochłodzić się wodą dostarczoną przez Aquanet.