1 / 0

Płaczek obronił tytuł mistrza Polski w 10-boju

Łukasz Płaczek (AZS-AWFiS Gdańsk) zwyciężył w mistrzostwach Polski w 10-boju rozgrywanych w Bogatyni uzyskując 7479 przed Krzysztofem Andrzejakiem (BKS Bydgoszcz) 7350 i Michałem Chalabalą (AZS-AWF Wrocław) 7206.

Najlepszym juniorem został Karol Boduła (RLTL ZTE Radom) 7402 przed Krzysztofem Słupkowskim (SKLA Sopot) 6945 i Dariuszem Barszczewskim (UKS Szerszeń Bogatynia) 6782. Czwarte miejsce zajął startujący poza klasyfikacją MP juniorów Szymon Czapiewski (89), rekordzista Polski juniorów młodszych, uzyskując 6722.
Po raz pierwszy na mistrzostwach juniorzy biegali dystans 110 m z płotkami o wysokości 99.0 cm. Najlepszy wynik uzyskany w ciągu sezonu będzie pierwszym rekordem Polski juniorów z uwzględnieniem nowego sprzętu.