1 / 0

2 miejsce Zofii Więciorkowskiej na 1 milę

W sobotę w hali Uniwersytetu Cornell w Ithaca (stan Nowy Jork) przeprowadzono mityng, w którym odbyły się biegi na 1 milę elity zawodników powyżej 40 lat. Wśród kobiet 2. miejsce zajęła Zofia Więciorkowska, wicemistrzyni świata na 3 dystansach.

W sobotę 19 stycznia w hali sportowej Uniwersytetu Cornell w Ithaca w stanie Nowy Jork przeprowadzono mityng, w którym odbyły się biegi na dystanie 1 mili elity zawodników powyżej 40 lat z USA i Kanady. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Zofia Więciorkowska (AZS UWM Olsztyn), aktualna wicemistrzyni świata na 3 dystansach.

Była to już 41 edycja najstarszego na świecie mityngu masters na jedną milę, w którym od 28 lat biegają również kobiety. Zwyciężyła 42-letnia Amerykanka Alisa Harvey, która jako pierwsza kobieta w 28-letniej historii biegu pokonała barierę 5 minut, uzyskując czas 4:52.33.  Zofia Więciorkowska, osiągnęła wynik 5:08.95. Na trzecim miejscu uplasowała się 41-letnia Amerykanka Kim Sheffield -  5:10.74.

Zofia Więciorkowska jest ubiegłoroczną wicemistrzynią świata na dystansach: 800m, 1500m oraz 2000 m z przeszkodami. Wynik uzyskany przez nią jest halowym rekordem Polski na dystansie 1 mili (1609,3 m) zawodników w kategorii masters (40+) oraz kolejnym 10 rekordem Polski, jaki ustanowiła w ciągu ostatnich 3 lat na: 200m, 400m, 800m, 1500m, 2000m z przeszkodami oraz 1 milę w hali i na stadionie.