1 / 0

Jarzyńska najlepszą z Europejek w Genewie

Karolina Jarzyńska (Piętka Katowice), jedyna nasza seniorka w ME w biegach przełajowych w Brukseli, zajęła trzecią lokatę w 31. biegu przełajowym „Escalade Road Race” rozegranym w sobotę w Genewie. Zwyciężyły Etiopki,

Karolina Jarzyńska (Piętka Katowice), jedyna nasza reprezentantka w ME w biegach przełajowych w Brukseli, zajęła trzecią lokatę w 31. biegu przełajowym „Escalade Road Race” rozegranym w sobotę w Genewie. Zwyciężyły Etiopki, b. mistrzyni olimpijska Derartu Tulu przed Tsige Worku.

Derartu Tulu pokonała dystans 4.75 km w czasie 15:26 wyprzedzając swą rodaczkę o dwie, a Polkę o 22 sekundy.

Wśród mężczyzn najszybciej dystans 7.25 km przebiegł Kenijczyk Mike Kigen (20:24), który pokonał Etiopczyka Tolossa Chengere o 15 s, Abrahama Tadesse z Erytrei o 26 s i zawodnika gospodarzy, Viktora Rothlina, o 32 s.

Był to drugi start Karoliny Jarzyńskiej w ostatnich dniach w Szwajcarii. W Basel na dystansie 7.8 km zajęła drugą lokatę w czasie 25:26 ulegając jedynie szwajcarskiej olimpijce