1 / 0

ME – VI dzień - Srebro Moniki Pyrek i brąz Wioletty Frankiewicz-Janowskiej

Deszczowa rywalizacja Moniki Pyrek z trzema Rosjankami zakończyła się jej sukcesem – podobnie jak przed rokiem na mistrzostwach świata w Helsinkach Monika uległa tylko Isinbajewej. W biegu przeszkodowym Wioletta Janowska zdobyła swój pierwszy medal

Deszczowa rywalizacja Moniki Pyrek z trzema Rosjankami zakończyła się jej sukcesem – podobnie jak przed rokiem na mistrzostwach świata w Helsinkach Monika uległa tylko Jelenie Isinbajewej. Debiutantka Róża Kasprzak zajęła 8 lokatę.

W biegu na 3000 m z przeszkodami, Wioletta Frankiewicz-Janowska zdobyła swój pierwszy medal na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej (po wolnym tempie na początku dystansu, ostatni kilometr zwyciężczyni Turawa pokonała w czasie ok. 2:57). Katarzyna Kowalska ukończyła bieg na 9 miejscu (z czasem zaledwie o 0.39 gorszym od rekordu zyciowego).

Szymon Ziółkowski nie zdołał sobie poradzić ze śliską nawierzchnią koła i uplasował się na 5 pozycji.

W stojącym na bardzo wysokim poziomie finałowym konkursie rzutu dyskiem Piotr Małachowski zajął 6 miejsce, a Andrzej Krawczyk był 11.
W pchnięciu kulą 9 miejsce przypadło Krystynie Zabawskiej, a 12 – Magdalenie Sobieszek.

Barbara Madejczyk uzyskała 7 wynik eliminacji kwalifikując się do finału rzutu oszczepem.

Trzy polskie sztafety w dobrym stylu awanswały do biegów finałowych.
Męska sztafeta 4x100m (mimo nie najlepszych zmian) uzyskała czwarty czas eliminacji (piątą sztafetę od pierwszej dzieliło tylko 0.17 s).

W kobiecej sztafecie 4x400m nie wystąpiła Monika Bejnar, która powinna być silnym punktem zespołu w finale.

W męskiej sztafecie 4x400m Polacy pobiegli w składzie: Kędzia, Rysiukiewicz, Marciniszyn i Dąbrowski (bez Rafała Wieruszewskiego, finalisty w biegu indywidualnym).

Dysk (finał) 6. Piotr Małachowski 64.57
                10. Andrzej Krawczyk 61.56

Młot (finał) 5. Szymon Ziółkowski 78.97

4x100m (el) 4. (2e2) Polska (Przemysław Rogowski, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Dariusz Kuć) 38.89

4x400m (el) 3. (2e1) Polska (Piotr Kędzia, Piotr Rysiukiewicz, Marcin Marciniszyn, Daniel Dąbrowski) 3:03.49

3000m prz (finał) 3. Wioletta Frankiewicz-Janowska 9:31.62
                            9. Katarzyna Kowalska 9:42.89

Tyczka (finał) 2. Monika Pyrek 4.65
                     8. Róża Kasprzak 4.40
                     - Joanna Piwowarska (nie pokonała pierwszej wysokości)

Kula (finał) 9. Krystyna Zabawska 17.99
                12. Magdalena Sobieszek 16.17

Oszczep (el.) 7. Barbara Madejczyk 59.65

4x100m (el.) 10. (5e1) Polska (Joanna Gabryelewicz, Daria Onyśko, Iwona Dorobisz, Beata Makaruk) 44.27

4x400m (el.) 6. (3e2) Polska (Grażyna Prokopek, Ewelina Sętowska, Marta Chrust-Rożej, Anna Jesień) 3:29.71

Po 36 konkurencjach finałowych Polska zajmuje 6 lokatę w klasyfikacji punktowej.