1 / 0

Kastor poniżej 2:20 w Londynie. Gebrselassie – 9.

32-letnia Amerykanka Deena Kastor, zwyciężyła w Londynie uzyskując czas 2:19:35, dający jej 4 miejsce w historii maratonu kobiecego. Wśród mężczyzn najszybszym okazał się Kenijczyk Felix Limo (2:06:39), o 2 sek przed swym rodakiem Martinem Lelem.

32-letnia Amerykanka Deena Kastor, brązowa medalistka Igrzyska Olimpijskich w Atenach, zwyciężyła w Londynie uzyskując czas 2:19:35, dający jej 4 miejsce w historii maratonu kobiecego.

Wśród mężczyzn najszybszym okazał się Kenijczyk Felix Limo (2:06:39), o 2 sek przed swym rodakiem Martinem Lelem i o 14 sek przed Hendrickiem Ramaalą (RSA). Haile Gebrselassie biegł w czołówce do 30km nie wytrzymując ataku Kenijczyka Evansa Rutto i zajął 9 lokatę.

W ten sposób 25-letni Felix Limo w 6 startach w maratonie odniósł 4 zwycięstwa i po raz 4 zszedł poniżej 2:07:00. Oto wykaz jego wszystkich rezultatów na tym dystansie.

2006

Limo dotychczas nie startował na żadnej imprezie międzynarodowej imprezie rangi mistrzowskiej. Jego rekordy życiowe: