1 / 0

Halowe mityngi w Kielcach i Neubrandenburgu

Dwa halowe rekordy województwa świętokrzyskiego ustanowili płotkarze podczas Halowego Mityngu Gwiazdkowego w Kielcach. W Neubrandenburgu w biegu młodziczek zwyciężyła Julia Kurowska (obok na zdjęciu).

Dwa halowe rekordy województwa świętokrzyskiego ustanowili płotkarze podczas Halowego Mityngu Gwiazdowego w Kielcach. W Neubrandenburgu w biegu młodziczek zwyciężyła Julia Kurowska (powyżej na zdjęciu).

Środowe zawody zgromadziły w Kielcach na starcie przeszło 60 zawodników z 6 klubów - głównie młodzików i juniorów. Rekord województwa świętokrzyskiego młodzików ustanowił aktualny mistrz Polski tej kategorii wiekowej na 110 m pł - Patryk Gradzik (KKL Kielce), który pokonał dystans 60 m pł w czasie 8.43. Nieoficjalny rekord województwa juniorów na seniorskim sprzęcie - 60 m pł (106.7 cm) ustanowił Karol Petelewicz (UKS Trójka Sandomierz) rezultatem 8.58. Konkurs skoku w dal wygrał aktualny srebny medalista mistrzostw Polski młodzików - Marek Brzeziński (MKS MOS Płomień Sosnowiec) – 6.30. Wśród sprinterów zwyciężył 15-letni Mateusz Gad (UKS Żaczek Połaniec) wynikiem 7.21.

(Tomasz Wieczorek)

Karol Petelewicz (UKS Trójka Sandomierz)
Jakub Chmielnicki

W sobotę w Neubrandenburgu odbyły się zawody halowe Weihnachtssportfest des SCN. Udział w nich wzięło wiele klubów województwa zachodniopomorskiego oraz ekipy z Gdyni i Gdańska. Zgłoszonych było ponad 700 zawodników. Polscy zawodnicy uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów. Jednym z ciekawszych jest wynik Julii Kurowskiej (95) z UKL Ósemka Police w biegu na 60 m. Czas 8.06 jest 4. wynikiem w tym roku w Polsce w kategorii młodziczek.