1 / 0

Wiadomości dnia w skrócie - wtorek (4)

Przeciwnik Plawgi z finału olimpijskiego zawodowym piłkarzem - Walter Davis 17.62 na Gwadelupie - Enerdowskie rekordy bez zmian - 680 weteranów niemieckich w Poznaniu

Przeciwnik Plawgi z finału olimpijskiego zawodowym piłkarzem
Ósmy zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach na 400 m przez płotki, 23-letni Amerykanin Bennie Brazell, został wybrany do National Football League w 7 rundzie draftu (jako 231 zawodnik). Brazell trzykrotnie był akademickim wicemistrzem USA. W ubiegłym roku nie zdołał zakwalifikować się do reprezentacji USA na mistrzostwa świata w Helsinkach zajmując, z czasem 48.09,  4 miejsce w mistrzostwach kraju. Rekord życiowy Brazella wynoszący 47.67 (Sacramento, 11.06.2005) dał mu w ub. roku 4 miejsce na listach światowych. Brazell został wybrany przez drużynę Cincinnati Bengals. Dotychczas rozegrał 43 mecze w drużynie LSU 3 razy zdobywając touchdown i przebiegając 341 jardy (w 17 biegach).

Walter Davis 17.62 na Gwadelupie
Na mityngu Grand Prix Orange Region Guadeloupe wysoką formę potwierdził halowy mistrz świata z Moskwy w trójskoku, Amerykanin Walter Davis, uzyskując 17.62, tylko o 1 cm bliżej od najlepszego wyniku w tym sezonie należącego do Kubańczyka Yoandri Betanzosa. W biegu na 110 m pł Terrence Trammell (13.24) zdecydowanie pokonał Allena Johnsona (13.47) i Ladji Doucoure (13.57). Ronald Pognon zwyciężył na 100 m w czasie 10.29, a trzecie miejsce zajął Maurice Greene (10.35).

Enerdowskie rekordy bez zmian
Niemiecka Federacja Lekkoatletyczna (DLV) stwierdziła, że ze względów prawnych nie ma możliwości unieważnienia kontrowersyjnych rekordów ustanowionych w NRD przez lekkoatletów, którzy otrzymywali środki dopingujące w ramach państwowego programu. DLV rozpatrywała tę sprawę po żądaniu sprinterki Ines Geispel, aby usunąć z tabel rekord Niemiec w sztafecie 4x100m z jej udziałem.

680 weteranów niemieckich w Poznaniu
478 zawodników w kategoriach wiekowych od M35 do M90 oraz 202 zawodniczki - od W35 do W80 czyli łącznie 680 weteranów niemieckich stanie na starcie 15. Mistrzostw Europy Weteranów, które odbędą się w dniach 19-30 lipca w Poznaniu. Niemcy będą najprawdopodobniej najliczniejszą ekipą Mistrzostw.