1 / 0

Grzegorz Sudoł mistrzem Niemiec

W miejscowości Gleina w Saksonii Grzegorz Sudoł wygrał wyścig w chodzie sportowym na dystansie 50 km, w czasie 3:46:00, będący mistrzostwami Niemiec. zawodach wzięli udził

Na drugiej pozycji uplasował się Michał Stasiewicz, który rezultatem 3:52:45 poprawił rekord życiowy. Jakub Jelonek, trzeci z naszych zawodników, nie ukończył konkurencji.

Najszybszy z Niemców był Carsten Schmidt (4:14:41), który próbował uzyskać minimum na mistrzostwa świata w Moskwie '13 (w Niemczech ustalone na 3:53:00).
W konkurencji juniorów na 30km zwyciężył Carl Dohmann z rezultatem 2:15:01

Na dystansie 30km startowali również weterani, Mirosław Łuniewski zwyciężył w kategorii M55 (2::44:53), a Zbigniew Kwita był drugi w kategorii M50 (3:03:27).

Grzegorz Sudoł ukończył dystans 50 km po raz pierwszy od dnia 30.07.2010 r., gdy sięgnął po tytuł wicemistrza Europy w Barcelonie (nie ukończył konkurencji w Daegu ’11, w Dudincach ’12 i Saransku ’12). Czas uzyskany w sobotę jest czwartym w jego karierze (3:42:24 ’10, 3:42:34 ’09 i 3:45:47 ’08).

Pełne wyniki:   GLEINA