1 / 0

Polacy w Bordeaux i Hustopeče

W sobotę w Bordeaux Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) przebiegła 60m w czasie 7.42, w skoku wzwyż Izabela Mikołajczyk (WKS Śląsk Wrocław) pokonała wysokość 1.86.

W Bordeaux, w pierwszym tegorocznym dobrze obsadzonym mityngu międzynarodowym we Francji, wystartowała piątka Polaków.
Bieg na 60m wygrała Ruddy Zang Milama z Gabonu, brązowa medalistka HMŚ ’10, w czasie 7.29 (7.26 w eliminacjach), przed Audrey Alloh z Włoch (7.34) oraz Mariką Popowicz (7.46 elim.) i Ukrainką Hrystyną Stuj, medalistką olimpijską w sztafecie, obie po 7.42.

W skoku wzwyż Hiszpanka Ruth Beitia i Francuzka Mélanie Melfort zaliczyły wysokość 1.89. Czwarte miejsce zajęła Izabela Mikołajczyk, która w pierwszych próbach pokonała kolejno 1.76-1.80-1.83, a w drugiej 1.86. O cztery centymetry poprawiła rekord życiowy w hali, ustanowiony przed tygodniem.
W skoku o tyczce triumfował Francuz Romain Mesnil 5.45, Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) był piąty z wynikiem 5.20, a Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) siódmy (5.00).

Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) przebiegł 60m pł w czasie 7.94, bieg finałowy wygrał Omo Osoghae (USA) 7.70.
W biegu na 400m przez płotki, nietypowym dystansie w hali, mistrz olimpijski Felix Sanchez osiagnął czas 51.62.

W 14. mityngu w skoku wzwyż w Hustopeče na Morawach zwyciężyli Włoszka Alessia Trost, (mistrzyni świata juniorek ’12) 1.95cm i Rosjanin Iwan Uchow (mistrz olimpijski ’12), 2.30.

Urszula Domel-Gardzielewska (KS AZS AWF Wrocław) zaliczyła wysokość 1.84 (11 miejsce), a Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok) – 1.80 (12m.)

Z Uchowem rywalizował Mutaz Essa Barshim, popopieczny Stanisława Szczyrby, który również pokonał wysokość 2.30. Katarczyk pozostaje liderem tabel światowych z wynikiem 2.33, wśród kobiet najwyżej w br. skoczyła Trost (1.98).