1 / 0

Igrzyska CISM: brąz Cichockiej na 800 m

Angelika Cichocka zdobyła pierwszy medal dla Polski w lekkoatletyce podczas VI Igrzysk CISM w Mungyeongu, z czasem 2:00.72 zajęła trzecie miejsce na 800 m.

Bieg na 800 m wygrała Rumunka Natalia Lupu (szósta w MŚ w Pekinie) ustanawiając czasem 1:59.99 rekord igrzysk, przed mistrzynią świata Białorusinką Maryną Arzamasową 2:00.57.
Angelika Cichocka, przez wiele lat, do tegorocznego sezonu letniego reprezentowała barwy ULKS Talex Borzytuchom, obecnie jest zawodniczką SKLA Sopot.

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn Marcin Lewandowski wygrał bieg półfinałowy z wynikiem 1:49.22, w drugim zwyciężył Ali Alderaan z Arabii Saudyjskiej 1:49.16.

Dominika Napieraj z wynikiem 16:00.07 uplasowała się na szóstej pozycji w biegu na 5000 m, mistrzynią igrzysk została Kenijka Pauline Korikwiang 15:23.85.

W finale biegu 110 m przez płotki wystąpią Artur Noga (13.92/-1.2) i Dominik Bochenek (14.03/-0.5), w eliminacjach uzyskali odpowiednio drugi i czwarty czas. Faworytem będzie mistrz świata Rosjanin Siergiej Szubienkow (13.71/-0.1).

Trójskoczek Adrian Świderski zakwalifikował się do finału skoku w dal, w kwalifikacjach uzyskał 11. odległość 7.19/2.0, najdalej skoczył Koreańczyk Jang Jun Kim 7.71.

Do półfinałów na 400 m awansowali Łukasz Krawczuk (47.63) i Kacper Kozłowski (47.74), najszybszym w pierwszej rundzie był rekordzista Turcji Yavuz Can (46.03).

Polaków zabraknie w finale 100 m, w półfinale Dariusz Kuć uzyskał czas 10.76/-1.4 a Grzegorz Zimniewicz 10.79/-0.7, najlepszy rezultat osiągnął Katarczyk Samuel Francis 10.49/-1.4, triumfator igrzysk przed ośmiu laty.