1 / 0

Trywiańska 13.00 w Leverkusen

Aurelia Trywiańska, dochodząca do formy po ponad 10-tygodniowej przerwie w startach, uzyskała czas 13.00 w finałowym biegu na 100m pł podczas Bayer-Meeting w Leverkusen. Wioletta Janowska zajęła drugą lokatę na 1500m z wynikiem 4:09.51.

W biegu eliminacyjnym Trywiańska osiągnęła 13.26 (0.0 m/s). W finale zwyciężyła 23-letnia Amerykanka Dawn Harper, która wynikiem 12.70 (0.0 m/s) poprawiła życiówkę i ustanowiła rekord mityngu. Drugie miejsce zajęła Irlandka Derval O`Rourke, halowa mistrzyni świata – 12.97. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa wyprzedziła Nigeryjkę Toyin Augustus, tegoroczną mistrzynię Igrzysk Afrykańskich – 13.28. Warto przypomnieć, że przed trzema dniami w Sztokholmie Aurelia Trywiańska osiągnęła czas 13.52 (-0.4).

Bieg na 1500m wygrała Algierka Nahida Touhami – 4:09.12. Janowska wyprzedziła Słowenkę Sonję Roman – 4:10.36 i Rumunkę Corinę Dubraven – 4:11.87.

Paweł Czapiewski uplasował się na trzecim miejscu na 800m uzyskując 1:46.69. Triumfowali Niemcy, wicemistrz kraju - Rene Herms (1:45.89) przed 18-letnim mistrzem Europy juniorów z Hengelo, Robinem Schemberą (1:46.07). Za Czapiewskim uplasował się Niemiec Rene Bauschinger (1:46.89).

Przemysław Czerwiński zajął 6 miejsce w skoku o tyczce pokonując 5.50. Wygrał Bjorn Otto, z czwartym wynikiem w tym sezonie na świecie - 5.90 przed Dannym Eckerem – 5.70. Polaka wyprzedziło jeszcze trzech kolejnych zawodników niemieckich sklasyfikowanych ex aequo na 3 pozycji z rezultatem 5.50: Michel Frauen, Richard Spiegelburg i Lars Borgeling.