1 / 0

Reprezentacja Polski na ME w Biegach Przełajowych 2017

14. zawodników wyśle Polski Związek Lekkiej Atletyki na 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się już 10 grudnia w Šamorinie, w pobliżu Bratysławy.

Pełne składy Polska wystawi w biegach U20 kobiet oraz U23 mężczyzn. Szanse na dobry występ indywidualny można wiązać ze startem Katarzyny Rutkowskiej. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego rok temu w biegu U23 zajęła znakomite piąte miejsce, a w tym sezonie przełajowym ma za sobą m.in. udany start w prestiżowym crossie w Tilburgu. Polka zajęła tam czwarte miejsce, mimo zmęczenia długą podrożą z Polski. W reprezentacji na mistrzostwa zabraknie natomiast Sofii Ennaoui, która nie będzie broniła tytułu mistrzyni Europy do lat 23, który wywalczyła przed rokiem na Sardynii. Jak tłumaczy szef bloku wytrzymałości w PZLA Zbigniew Rolbiecki związane jest to z intensywnym kalendarzem startów Polki w ostatnich miesiącach.

- Sofia miała długi sezon. Zaczęła od przełajów pod koniec zeszłego roku, potem z powodzeniem startowała w hali oraz w sezonie letnim na drużynowych mistrzostwach Europy, mistrzostwach Europy do lat 23 w Bydgoszczy i na mistrzostwa świata w Londynie. Trzeba jej dać odpocząć. – opowiada Rolbiecki.

Poniżej prezentujemy pełny skład ekipy Polski na mistrzostwa w Šamorinie.