1 / 0

Bukowiecki 21.23 w Spale

Podczas 1. sprawdzianu PZLA w Spale Konrad Bukowiecki zwyciężył w pchnięciu kulą wynikiem 21.23, lepszym o 43 cm od minimum na 17. Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham.

Przed trzema dniami w Ostrawie Bukowiecki, w pierwszym starcie po obozie w Południowej Afryce, uzyskał odległość 20.29. W Spale Konrad, reprezentujący obecnie klub KS AZS UWM Olsztyn, poprawił się prawie o metr. Jest trzecim zawodnikiem na świecie (Czech Tomáš Staněk 21.61 i niespełna 20-letni Amerykanin Jordan Geist 21.45), który w tym sezonie przekroczył granicę 21 m. Lepszy wynik w hali Bukowiecki uzyskał tylko przed rokiem w Belgradzie zdobywając rezultatem 21.97 (absolutny rekord Polski) tytuł halowego mistrza Europy.

Konrad Bukowiecki podczas konkursu w Spale tuż przed 21-metrowym pchnięciem

W biegu na 200 m Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) czasem 24.14 poprawiła o cztery setne sekundy halowy rekord Polski juniorek należący od dziewięciu lat do Anny Kiełbasińskiej. Martyna, trenowana przez Bożenę Jadczak, przed rokiem była finalistką Mistrzostw Europy U20 w Grosseto na dystansie 200 m.

W biegu na 800 m Jakub Augustyniak (GKS Olimpia Grudziądz) wynikiem 1:51.52 ustanowił halowy rekord Polski U18. Podopieczny Jarosława Czubaszka o tysięczne części sekundy pokonał Patryka Sieradzkiego, dotychczasowego rekordzistę. Jakub (już 3-krotny mistrz Polski U16 i U18) poprawił rekord aż o 1.74 sekundy.

Inne ciekawsze wyniki (* najlepszy wynik w Polsce w obecnym sezonie)