1 / 0

Bednarek z 2.33 i minimum na Birmingham

Rośnie sportowa dyspozycja Sylwestra Bednarka. Zawodnik RKS-u Łódź zajął dziś w Trzyńcu (Czechy) drugie miejsce z wynikiem 2.33, równym wskaźnikowi PZLA na halowe mistrzostwa świata.

W sobotę podopieczny Michała Lićwinko w miejscowości Hustopeče na Morawach skoczył 2.31. Dziś, w położonym blisko polskiej granicy Trzyńcu, skoczył w pierwszych próbach 2.10, 2.15 oraz 2.20. Małe problemy wkradły się przy wysokości 2.24 zaliczonej przez Polaka w drugim skoku. Później Bednarek znów był bezbłędny – w pierwszych atakach uporał się z poprzeczką zawieszoną na 2.27 oraz 2.30. Kolejną wysokość w konkursie było 2.33, czyli wynik równy rekordowi życiowemu naszego zawodnika oraz wskaźnikowi na Birmingham. Halowy mistrz Europy skoczył tyle w trzeciej próbie i zapewnił sobie prawo startu w Wielkiej Brytanii. Z rezultatem 2.33 Polak jest drugi w światowych tabelach. Nasz reprezentant ustępuje w nich tylko zwycięzcy z Trzyńca i Hustopeče Daniłowi Łysienko (dziś 2.35, w sobotę 2.37).

Ósmy był we wtorkowym konkursie Norbert Kobielski (2.15). W konkursie kobiet medalistka mistrzostw świata U18 Martyna Lewandowska była dziewiąta (1.75), a Aleksandra Nowakowska zajęła 12. miejsce (1.75).