1 / 0

Zwycięstwo Baumgart w Mondeville

Z piątki naszych lekkoatletek startujących w sobotę w halowym mityngu w Mondeville najlepiej spisała się Iga Baumgart najszybsza na dystansie 400 m.

Iga Baumgart zwyciężyła w swojej serii na 400 m w czasie 53.56 wyprzedzając Holenderkę Madieę Ghafoor 53.76. Drugi bieg wygrała Słowaczka Iveta Putalova 53.59 przed Małgorzatą Hołub 54.03.

Płotkarka Karolina Kołeczek rozpoczęła sezon od czasu 8.25, najlepszego w tym sezonie w Polsce, uzyskanego w pierwszej rundzie. W finale zawodniczka AZS UMCS Lublin zajęła szóste miejsce (8.37), zwyciężyła Ukrainka Hanna Ploticyna 8.16.

Na dystansie 60 m Agata Forkasiewicz była trzecia w finale B z wynikiem 7.53, lepszy rezultat uzyskała w pierwszej rundzie – 7.45. W finale A triumfowała Jamajka Remona Burchell 7.13.

Konkurs skoku o tyczce wygrała Francuzka Ninon Guillon-Romarin 4.52, Kamila Przybyła nie pokonała pierwszej wysokości 4.02.

Pełne wyniki:   Mondeville