1 / 0

Mira: Rutkowska najlepsza w klubowym PE

Katarzyna Rutkowska zajęła pierwsze miejsce w biegu przełajowym podczas klubowego pucharu Europy, który rozegrano w portugalskim miasteczku Mira. W klasyfikacji zespołowej bardzo wysokie czwarte miejsce w rywalizacji pań wywalczyło Podlasie Białystok.

Rutkowska ponownie pokazała, że świetnie czuje się na przełajowych trasach. Podczas liczącej nieco ponad 6 kilometrów rywalizacji Polka uzyskała czas 20:07 i o sekundę pokonała bardzo doświadczoną i utytułowaną Portugalkę Jessicę Augusto. Na 15. miejscu finiszowała Paulina Mikiewicz-Łapińska, 26. była Paula Kopciewska, a jako 37. metę minęła Izabela Parszczyńska. Drużynowo kobiecy zespół Podlasia Białystok zajął wysokie czwarte miejsce, w gronie 15 klubów. Wygrał Sporting Lizbona.

Zespół Podlasia Białystok na pucharze Europy w miejscowości Mira. Od lewej Paulina Mikiewicz-Łapińska, Izabela Parszczyńska, Katarzyna Rutkowska oraz Paula Kopciewska (foto: Tomasz Dąbrowski)

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentował klub Prefbet Śniadowo Łomża. Zawodnicy z tego nadnarwiańskiego miasta wywalczyli 14. miejsce w klasyfikacji zespołowej. Indywidualne najlepiej spisał się Emil Dobrowolski, który przybiegł na metę jako 33. Podobnie jak w biegu kobiet zwycięstwo odniósł portugalski Sproting Lizbona – pierwszy finiszował jego zawodnik Kenijczyk Davis Kiplangat.