1 / 0

Bednarek czwarty w Bańskiej Bystrzycy

We wtorkowym konkursie skoku wzwyż rozegranym w Bańskiej Bystrzycy Sylwester Bednarek pokonał wysokość 2.28 zajmując czwarte miejsce.

Zawodnika RKS Łódź wyprzedziło trzech skoczków, którzy zaliczyli po 2.31. Niespodziewanym zwycięzcą został 26-letni Chińczyk Wang Yu, brązowy medalista Uniwersjady ’13. Za jego plecami znaleźli się mistrzowie świata Mutaz Essa Barshim z Kataru (lider tegorocznnych tabel światowych - 2.38) i Donald Thomas z Bahamów.

Wśród kobiet 33 zwycięstwo z rzędu, wynikiem 2.02, odniosła Rosjanka Marija Lasickiene.

Warto dodać, że przed rokiem w Bańskiej Bystrzycy Sylwester Bednarek podzielił pierwsze miejsce z Kanadyjczykiem Derekiem Drouin’em, mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro. Polak wynikiem 2.33 ustanowił wówczas rekord życiowy (wyrównany przed tygodniem w Trzyńcu).