Aktualności

Zmarł trener Józef Panek

11-01-2017

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 9 stycznia w wieku 82 lat odszedł Józef Panek, zawodnik i szkoleniowiec Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.


W historii Klubu Józef Panek zapisał się przede wszystkim jako trener bloku sprintu w latach 60.-80. ubiegłego wieku.
Specjalizował się w biegach płotkarskich, wychował w tych konkurencjach wielu zawodników znajdujących się na czołowych pozycjach Klubu, okręgu i kraju.

Szczytowym osiągnięciem jego kariery trenerskiej było zdobycie brązowego medalu podczas Halowych Mistrzostw Europy w Monachium w 1976 roku przez swego wychowanka Zbigniewa Jankowskiego w biegu na 60 m przez płotki.

Jako zawodnik Józef Panek do 1958 roku reprezentował barwy AZS Warszawa, następnie AZS Gdańsk, kończąc karierę w 1965 r. w SLA Sopot. Największe sukcesy odnosił na dystansie 400 m przez płotki, jego rekord życiowy wynosił 54.2 (2 lipca 1960 r. Wrocław). W 1957 roku zajął piąte miejsce w Memoriale Janusza Kusocińskiego, w biegu w którym Janusz Kotliński poprawił rekord Polski świetnym czasem 51.7.Józef Panek był bardzo zaangażowany w tworzenie odpowiedniej atmosfery zarówno w grupie treningowej jak i w całym Klubie, do czego przyczyniła się niewątpliwie praca na pięknie położonym stadionie w Sopocie. Pozostanie na kartach historii Klubu jako doskonały Trener, Wychowawca i Przyjaciel. 

Cześć Jego Pamięci.

Dyrektor, Zarząd, Członkowie i Sympatycy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 roku, o godz. 18.30 w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku-Żabiance. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w starej kaplicy. 

 

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko