Aktualności

HME Belgrad 2017: gratulacje od ambasadora RP

05-03-2017

W niedzielny poranek w belgradzkim hotelu Plaza, w który mieszka polska kadra doszło do sympatycznego spotkana biało-czerwonych medalistów z przedstawicielami Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Serbii.

W kameralnym spotkaniu wzięli udział m.in. halowi mistrzowie Europy Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski, był Paweł Wojciechowski, Justyna Święty, tryskająca humorem Sofia Ennaoui, Rafał Omelko, Kamila Lićwinko i przedstawiciele władz PZLA – Tomasz Majewski, Paweł Olszański oraz Henryk Olszewski. Polską placówkę dyplomatyczną reprezentował Andrzej Kindziuk, zastępca ambasadora naszego kraju w Serbii.

- Jesteśmy tutaj, żeby Wam pomóc, ale to wy jesteście prawdziwymi ambasadorami Polski, tutaj w Serbii. To dla nas zaszczy, że możemy spotkać się z tak wybitymi sportowcami. – powiedział Andrzej Kindziuk.


Paweł Wojciechowski prezentuje panu Andrzejowi Kindziukowi swój brązowy medal halowych mistrzostw Europy (foto: Marek Biczyk)

Sportowcy wręczyli dyplomacie okolicznościowy prezenty – foldery reprezentacji oraz koszulkę 4F z autografami. Ambasador dopytywał m.in. o ciężar kuli, którą Konrad wczoraj ustanowił fenomenalny rekord kraju. Oprócz tematów związanych ze sprawami czysto sportowymi w rozmowie nie zabrakło także pytań o obecną sytuację w Serbii oraz regionie byłej Jugosławii.

- To bardzo fajnie, że ambasador chciał się z nami spotkać. Miłe jest to, że spotkanie było kameralne, przybył tutaj z rodziną. Dowiedziałem się o tym spotkaniu dziś rano i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę w nim uczestniczyć. – powiedział Marcin Lewandowski, który dodał iż ambasador obiecał, że dziś będzie kibicował Polakom w Kombank Arenie i przyjedzie wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego granego podczas dekoracji biegu na 1500 metrów.

Dziś ostatnia odsłona 34. Halowych Mistrzostw Europy – w finałach wystartują m.in. Sylwester Bednarek oraz Adam Kszczot. Ostatnimi konkurencjami czempionatu będą tradycyjnie sztafety 4x400 metrów. 

Belgrad, Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko