Aktualności

DL w Szanghaju z siódemką biało-czerwonych

11-05-2017

Siódemka Polaków wystartuje w sobotę w Szanghaju w drugim tegorocznym mityngu zaliczanym do cyklu Diamentowej Ligi IAAF.


Po dwóch naszych reprezentantów zobaczymy w biegu na 800 metrów oraz rzucie dyskiem. W tej drugiej konkurencji zaprezentują się Robert Urbanek i Piotr Małachowski, dla którego będzie to już 44. start w mityngu zaliczanym do Diamentowej Ligi. Szerzej o starach polskiego triumfatora cyklu oraz zapowiedź konkurs rzutu dyskiem w Szanghaju mogą Państwo przeczytać w artykule Janusza Rozuma

Na dystansie 800 metrów Adam Kszczot i Marcin Lewandowski zmierzą się m.in. z rekordzistą świata Davidem Rudishą oraz piątką innych Kenijczyków. Minimum PZLA na mistrzostwa świata w Londynie wynosi 1:45.60. W gronie kobiet na 1500 metrów pobiegnie Angelika Cichocka, która z Szanghaju uda się – razem z Marcinem Lewandowskim – na zgrupowanie w Pirenejach.

Dla halowego mistrza Europy w skoku wzwyż Sylwestra Bednarka start w Szanghaju będzie pierwszym od pamiętnego konkursu w Belgradzie, który zakończył się zdobyciem przez łodzianina złota europejskiego czempionatu. Polak do rywalizacji przystąpi w doborowym towarzystwie – w Chińskiej Republice Ludowej wystartują także m.in. Mutaz Issa Barszim, Erik Kynard czy Derek Drouin.

W biegu na 400 metrów wystartuje podpora naszej sztafety Justyna Święty, która w ostatnich miesiącach zdobyła dwa medale halowych mistrzostw Europy oraz zajęła drugie miejsce w IAAF World Relays.

Bezpośrednia relacja z mityngu w Szanghaju w Polsacie Sport Extra w sobotę 13 maja od godziny 13:00.

Strona zawodów: Szanghaj

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko