Aktualności

Historia ME U23 - dorobek Polaków

11-07-2017

109 medali zdobyli polscy lekkoatleci w 10. dotychczasowych mistrzostwach Europy U23, poniżej przedstawiamy nasz dorobek w każdej z 44 konkurencji.

Najwięcej tytułów mistrzowskich, po cztery, zdobyli 800-metrowcy oraz sztafeta męska 4x400 m, u kobiet jedyne dwa złote medale – w biegu przeszkodowym, za sprawą Katarzyny Kowalskiej.

Po 40 złotych medali sięgaliśmy w 24 konkurencjach, w 11 konkurencjach nie stawaliśmy na podium. Najsłabiej nam się wiodło (najwyżej – 10 miejsce) w 10-boju i w biegu na 5000 m kobiet. 

Dorobek Polaków na mistrzostwach Europy U23
Konkurencja  Zł.  Sr.  Br.  Najwyższe miejsce - uzyskane przez:
Mężczyźni  
100 m - 1 1 2. Marcin Nowak '99
200 m 3 2 1 1. Marcin Jędrusiński '01, Karol Zalewski '11, '13
400 m 1 1 5 1. Piotr Haczek '99
800 m 4 1 2 1. Marcin Lewandowski '07, Adam Kszczot '09, '11, Artur Kuciapski '15
1500 m - - - 8. Grzegorz Wojtczak '03, Ireneusz Sekretarski '05
5000 m - - - 7. Szymon Kulka '13
10.000 m - - 1 3. Paweł Ochal '03
3000 m prz 1 1 1 1. Radosław Popławski '05
110 m pł 3 - - 1. Tomasz Ścigaczewski '99, Artur Budziłło '01, Artur Noga '09
400 m pł 2 - - 1. Marek Plawgo '03, Patryk Dobek '15
wzwyż 2 - 2 1. Aleksander Waleriańczyk '03, Sylwester Bednarek '09
tyczka 1 1 - 1. Paweł Wojciechowski '11
w dal 1 - - 1. Michał Rosiak '07
trójskok - 1 - 2. Adrian Świderski '07
kula 2 1 3 1. Jakub Giża '07, Jakub Szyszkowski '13
dysk 1 2 - 1. Andrzej Krawczyk '97
młot 1 1 1 1. Paweł Fajdek '11
oszczep 2 1 - 1. Igor Janik '05, Kacper Oleszczuk '15
10-bój  -  -  - 10. Paweł Wiesiołek '13
chód 20 km 2 - - 1. Benjamin Kuciński '03, Dawid Tomala '11
4x100 m 1 2 1 1. Tomasz Kondratowicz, Łukasz Chyła, Marcin Płacheta, Przemysław Rogowski '01
4x400 m 4 4 - 1. Ryszard Pilarczyk, Jacek Bocian, Piotr Długosielski, Piotr Haczek '97
             1. Rafał Wieruszewski, Kacper Skalski, Daniel, Marek Plawgo '03
1.
Witold Bańka, Piotr Zrada, Daniel Dąbrowski, Piotr Kędzia '05
1. Marcin Sobiech, Jakub Krzewina, Michał Pietrzak, Jan Ciepiela '09
Razem M. 31 19 18   
      
Kobiety      
100 m - 1 2 2. Daria Onyśko '03
200 m 1 1 3 1. Anna Kiełbasińska '11
400 m - - 4 3. Grażyna Pokropek '99, '01, Justyna Święty '13, Patrycja Wyciszkiewicz '15
800 m 1 1 1 1. Anna Zagórska '01
1500 m 1 2 1 1. Lidia Chojecka '99
5000 m - - - 10. Natalia Wacławska '13
10.000 m - - - 7. Marzena Kłuczyńska '05
3000 m prz 2 - - 1. Katarzyna Kowalska '05, '07
100 m pł 1 2 - 1. Agnieszka Karaczun '99
400 m pł - 1 1 2. Aleksandra Pielużek '01
wzwyż - - 2 3. Anna Ksok '03, Urszula Domel '09
tyczka 1 - 1 1. Monika Pyrek '01
w dal - - - 4. Joanna Skibińska '07, Anna Jagaciak '11
trójskok - - 1 3. Anna Jagaciak '11
kula - - - 4. Paulina Guba '11
dysk - - - 4. Daria Zabawska '15
młot 1 1 1 1. Kamila Skolimowska '03
oszczep - - - 4. Monika Kołodziejska-Mrówka '01
7-bój - - - 4. Kamila Chudzik '07
ch. 10/20 km - - - 4. Katarzyna Kwoka '07
4x100 m - 2 2 2. Anna Radoszewska, Daria Onyśko, Dorota Dydo, Małgorzata Flejszar '03
     2. Agnieszka Ceglarek, Marika Popowicz, Ewelina Ptak, Weronika Wedler '09
4x400 m 1 2 - 1. Magdalena Gorzkowska, Małgorzata Hołub, Agnieszka Karczmarczyk, Justyna Święty '13
Razem K. 9 13 19   
Razem M+K 40 32 37   


jr

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko