Aktualności

ME U23: obiekty Zawiszy tętnią lekkoatletyką

11-07-2017

W słoneczne środowe przedpołudnie obiekty sportowe kompleksu Zawisza w Bydgoszczy tętniły życiem – na stadionie głównym oraz arenach rozgrzewkowych zawodnicy z całej Europy szlifowali formę przed startującymi jutro 11. Mistrzostwami Europy U23.

Na trasie chodu można było spotykać obok zawodników zagranicznych m.in. naszą zawodniczkę Olgę Niedziałek, która przed rokiem gościła w Bydgoszczy podczas mistrzostw świata do lat 20. Na stadionie rozgrzewkowym pod czujnym okiem byłego rekordzisty Polski Artura Kohutka trenowała płotkarka Marlena Morton – zawodniczka miejscowego Zawiszy jest faworytką bydgoszczan do udanego występu na miejscowym stadionie.

Uśmiechnięta Marlena Morton, już w piątek czekają ją eliminacje biegu na 100 metrów przez płotki (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Życiem tętniła główna płyta obiektu im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Tyczkarze, skoczknie wzwyż i w dal, sprinterzy oraz specjaliści od średnich i długich dystansów testowali poszczególne sektory stadionu. Z Polaków można było spotkać m.in. Natalię Chacińską – była medalistka mistrzostw świata U18 trenowała pod okiem Robert Nazarkiewicza skupiona i uśmiechnięta. Na płycie truchtał Mateusz Borkowski, przed dwoma laty brązowy medalista europejskiego czempionatu juniorów.

W składach innych ekip również pełna koncentracja. Hiszpanki ćwiczyli zmiany sztafetowe, Brytyjki sprawdzały szybkość bydgoskiej bieżni. Włosi trenowali pod okiem znanego polskim kibicom medalisty olimpijskiego w rzucie młotem z Sydney Nicoli Vizzonim.

Zawodnicy, choć skupieni na treningu, znaleźli oczywiście chwilę na żarty, rozmowy, czy też – niemal tradycyjne w dzisiejszych czasach – selfie.


Bydgoski stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka jest w pełni gotowy do mistrzostw Europy U23 (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Oficjalne otwarcie mistrzostw Europy U23 dziś o 19:00 na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy. Pierwsze starty w czwartek od 10:00 na stadionie im. Zdzisława Krzykowiaka. Bilety na mistrzostwa dostępne są nadal w serwisie ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko