Aktualności

ME U23: dyskobole, oszczepniczki i sztafeta 4x400 w finałach

15-07-2017

Kolejny polski faworyt mistrzostw Europy do lat 23 Bartłomiej Stój awansował do finału bydgoskiego czempionatu. W finale wystartują również Krystian Pawelczyk, męska sztafeta 4x400 metrów oraz oszczepniczki Marcelina Witek i Klaudia Maruszewska.

Bartłomiej Stój już w pierwszej eliminacyjnej próbie rzucił daleko poza żółtą linię wyznaczającą minimum kwalifikacyjne (57.50), ale niestety nie utrzymał się w kole. Na szczęście w drugiej serii zawodnik ze Stalowej Woli nie miał żadnych problemów i rzucając 57.59 pewnie awansował do finału. Dodajmy, że Polak był jedynym dyskobolem startującym w grupie A, którego dysk lądował poza żółtą linią. Rzucający kolejnej półtorej godziny później Krystian Pawelczyk do końca nie był pewny awansu – rzucił 54.50 i ostatecznie awans wywalczył zajmując 12. miejsce.


Dopiero w trzeciej kolejce rzutów Marcelina Witek uzyskała awans do finału rzucając 57.50. Klaudia Maruszewska, startująca w drugiej grupie, po rzucie w okolice 48 metra w kolejnej próbie popisała się rzutem na 55.77 i również awansowała do finału.


Marcelina Witek (na zdjęciu) oraz Klaudia Maruszewska powalczą o medal w niedzielnym finale rzutu oszczepem (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W finałowym biegu 4x400 metrów mężczyzn, kończącym w niedzielę mistrzostwa Europy U23, zobaczymy reprezentantów Polski. W sobotnie południe awans do rozgrywki medalowej zapewnili naszej ekipie Cezary Mirosław, Przemysław Waściński, Łukasz Smolnicki oraz Wiktor Suwara – panowie uzyskali 3:08.84 (siódmy czas dnia) i zajęli trzecie miejsce w drugiej serii. Najlepszy rezultat wykręcili Niemcy – 3:06.19.

Żadnej z trzech Polek startujących w eliminacjach skoku w dal nie zobaczymy w finale tej konkurencji. Natalia Chacińska skoczyła 6.01, Magdalena Żebrowska 6.19, a Izabela Włodarska 6.15. Wynoszące 6.23 minimum wypełniło13 zawodniczek.

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko