Aktualności

Kolejne gwiazdy Memoriału Skolimowskiej

18-07-2017

Za niespełna miesiąc na PGE Narodowym królować będzie lekkoatletyka – LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej przyciągnie do stolicy Polski największe gwiazdy sportu. Kolejnymi gwiazdami zawodów będą niemiecki kulomiot David Storl i prezentująca niesamowitą formę w tym sezonie skoczkini wzwyż Maria Lasitskene.

 

David Storl to jeden z najbardziej utytułowanych kulomiotów na świecie. Niemiec kilka lat temu dominował w kategoriach młodzieżowych i juniorskich wygrywając m.in. światowy czempionat do lat 20 w 2008 roku w Bydgoszczy. Później szybko zaaklimatyzował się w seniorskiej rywalizacji, zdobywając w 2011 roku mistrzostwo świata, tytuł obronił 2 lata później w Moskwie (w 2015 był drugi). W międzyczasie w 2012 roku zdobył srebrny medal olimpijski, natomiast w latach 2012-2016 trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Europy. Rywalem Strola na PGE Narodowym będzie halowy mistrz Europy oraz świeżo upieczony młodzieżowy mistrz Europy z Bydgoszczy Konrad Bukowiecki. Polaka i Niemca łączą wielkie sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych – Bukowiecki poprawiał rekordy Storla tak będąc juniorem młodszym, jak i juniorem. Teraz czas na wielki polsko-niemiecki pojedynek seniorską kulą w Warszawie. Tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Londynie (5-13 sierpnia) obaj miotacze wciąż będą w znakomitej formie.

Halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko w bieżącym sezonie prezentuje się znakomicie, a w Warszawie zmierzy się – po raz kolejny w tym roku – z Marija Lasickene. Ta rosyjska lekkoatletyka, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Kuczina, występuje obecnie pod neutralną flagą i w Londynie będzie broniła złotego medalu mistrzostw świata wywalczonego dwa lata temu w Pekinie. Lasickene prezentuje w tym sezonie znakomitą formę, 2 tygodnie temu ustanowiła rekord życiowy 2.06m, a w Hengelo atakowała nawet rekord świata legendy skoku wzwyż Bułgarki Stefki Kostadinowej. Obecność naszej halowej mistrzyni świata z 2014 roku oraz Lasickene na PGE Narodowym gwarantuje moc emocji i bardzo wysokie skakanie – Lićwinko przyznała już, że entuzjastyczny doping może jej pomóc skoczyć 2.00m.

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 15 sierpnia na PGE Narodowym, początek zawodów o 16:30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny (niepotrzebne będą żadne wejściówki).

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowany w Warszawie cykliczny mityng lekkoatletyczny, który jest poświęcony zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem. Od 2014 roku impreza gości na PGE Narodowym a ubiegłoroczna edycja została nominowana do tytułu Impreza Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Partnerami wydarzenia są m.in: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Informacja prasowa

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko