Aktualności

93. PZLA MP: gwiazdy lekkoatletyki w Białymstoku

19-07-2017

Od piątku stolicą polskiej lekkoatletyki będzie Białystok – miasto to ugości całą czołówkę biało-czerwonych zawodników podczas organizowanych tam 93. PZLA Mistrzostw Polski.

 

Na białostockim stadionie zobaczyć będzie można wszystkie największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Bieżnią zawładną Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda, czy złote panie ze sztafety 4x400 metrów. W rzutach nie zabraknie Piotra Małachowskiego, Konrada Bukowieckiego oraz Anity Włodarczyk. Miejscowych kibiców z pewnością zainteresują konkurencje, w których udział wezmą zawodnicy tutejszego klubu Podlasie – w skoku wzwyż wystąpi Kamila Lićwinko, w rzucie młotem brązowy medalista olimpijski Wojciech Nowicki, a w rzucie dyskiem świeżo upieczona wicemistrzyni Europy do lat 23 Daria Zabawska.

- Organizacja mistrzostw Polski to dla nas duże wyróżnienie, ale przede wszystkim miesiące ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że zawodnicy wyjadą z Białegostoku zadowoleni z osiągniętych wyników oraz z miłymi wspomnieniami dotyczącymi samego miasta i organizacji imprezy. – mówi Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest organizatorem tegorocznej odsłony krajowego czempionatu.

93. PZLA Mistrzostwa Polski to ostatnia impreza, na której walczyć będzie można o wypełnienie wskaźnika na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Zawody w stolicy Wielkiej Brytanii odbędą się pomiędzy 5 i 13 sierpnia.

Transmisje telewizyjne z II i III dnia białostockich zawodów przeprowadzi TVP Sport w sobotę od 17:00, w niedzielę od 14:00). Piątkowe zmagania będzie można obejrzeć w telewizji internetowej KP-Sport

Główne sesje mistrzostw Polski rozpoczną się w piątek i sobotę o 17:00, a w niedzielę o 14:00. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko