Aktualności

MŚ Londyn 2017: wytrwajcie w formie i zdrowiu

03-08-2017

Czwartek był w Londynie dniem końcowego odliczania do rozpoczęcia mistrzostw świata i okazją do oficjalnego treningu na Stadionie Olimpijskim. Wieczorem w hotelu kadrowicze wzięli udział w spotkaniu z polskimi dyplomatami.

 Autokar, który odwoził sportowców na stadion wyjeżdżał spod hotelu Grange Saint Paul o 10:00. Po mniej więcej trzech kwadransach przejazdu wzdłuż Tamizy, obok Tower of London, biało-czerwoni dotarli do obiektu, który w porównaniu z igrzyskami 2012 trochę się zmienił. - Na trybunach jest jedna kondygnacja mniej - zauważyła Anita Włodarczyk, dodając jednocześnie, że koło do rzutów jest nieco tępe, ale jej to nie przeszkadza

 

 

.
Rafał Omelko zaznaczył, że bieżnia jest bardzo szybka i sprzyja biciu rekordów życiowych, a Iga Baumgart przekonywała, że wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 m jest w życiowej formie. Pod wielkim wrażeniem Stadionu Olimpijskiego były Angelika Cichocka i Anna Jagaciak-Michalska, które nie miały okazji startować tu w 2012 roku podczas igrzysk olimpijskich (ale ostatnio Angelika ustanowiła w Londynie rekord Polski na 1 milę).

 

 


W czwartek do Londynu dotarli m.in. Joanna Fiodorow, Michał Rozmys, Krystian Zalewski i Ewa Swoboda. Wieczorem w hotelowej sali im. Winstona Churchilla odbyło się oficjalne spotkanie reprezentacji Polski. Prezes PZLA, Henryk Olszewski gratulował kadrowiczom wyników, które pozwoliły im znaleźć się w Londynie. - Gratuluję postawy i formy, życzę, żebyście wytrwali na tych mistrzostwach w zdrowiu i pokazali się z najlepszej strony - powiedział.
Gośćmi honorowymi podczas spotkania reprezentacji byli przedstawiciele polskiej dyplomacji w Londynie. Lekkoatletów przywitali: zastępca Ambasadora - Radca Minister Dariusz Łaska, Konsul Generalny Radca Minister Krzysztof Grzelczyk oraz Marcin Bryszak, przedstawiciel Referatu do spraw Mediów i Dyplomacji Publicznej przy Ambasadzie RP w Londynie. - Pamiętajcie, że kibicuje Wam ponad 30 milionów Polaków w kraju i ponad milion w Zjednoczonym Królestwie. Drzwi naszej placówki stoją dla Was otworem, zapraszamy do odwiedzin w dowolnie wybranym przez Was momencie - mówił pan Dariusz Łaska.

 

Prezes PZLA Henryk Olszewski i zastępca Ambasadora RP w Londynie

Prezes Henryk Olszewski wręcza koszulkę reprezentacji zastępcy Ambasadora RP

w Londynie - Panu Dariuszowi Łasce (fot. Paweł Skraba)


Zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele sztabu medycznego odebrali nominacje i numery startowe. Wybrali też kapitana (Piotr Małachowski) i... kapitankę (Anita Włodarczyk) reprezentacji. W trakcie trwania mistrzostw do Londynu będą docierać kolejni biało-czerwoni. W piątek, 4 sierpnia doleca m.in. Wojciech Nowicki oraz tyczkarze - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.
A pierwszym z Polaków, który wystartuje w 16. MŚ będzie Piotr Małachowski. Nasz dyskobol będzie rzucał w eliminacyjnej grupie A - początek konkursu o godz. 19:20 miejscowego czasu.

rav

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko