Aktualności

Stadion Śląski areną dla Królowej Sportu

04-08-2017

Stadion Śląski w Chorzowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie – tymczasem na obiekcie układana jest lekkoatletyczna bieżnia, a Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął współpracę z gospodarzem stadionu dot. organizacji przyszłorocznej edycji Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Mogący pomieścić na trybunach ok. 55 000 widzów Stadion Śląski był już w przeszłości areną lekkoatletyczną. Na żużlowej bieżni tego kolosa startowały takie sławy naszej dyscypliny jak Irena Szewińska. Na Śląskim gościła również reprezentacja biało-czerwonych, która niebawem będzie miała rozliczne szanse na powrót na chorzowski obiekt.

Póki co wiadomo, że w 2018 roku właśnie Chorzów będzie gospodarzem 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Najważniejszy polski mityng lekkoatletyczny, poświęcony pamięci mistrza olimpijskiego na 10 000 metrów z Los Angeles (1932), ma być jedną ze sportowych wizytówek nowego stadionu.

Niewykluczone, że w przyszłości Chorzów będzie gospodarzem także imprez rangi mistrzowskiej. W planach jest ubiegnie się o mistrzostwa Europy w 2022 roku (wspólnie z kilkoma innymi sportami, w ramach nowego projektu multidyscyplinarnych mistrzostw kontynentu).

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko