Aktualności

OOM-MPJ U18: 16 finałów w II dniu

06-08-2017

Sprinterzy zapewniają prowadzenie UKS 19 Bojary Białystok (dwa złote medale) prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Po rozegraniu 21 konkurencji 21 klubów ze złotymi medalami a 50 – z medalami.


Juniorki młodsze

400 m 
Wygrywa Małgorzata Osiecka (56.10), dwukrotna halowa mistrzyni Polski U18 (600 m).
1500 m 
Zwycięża Klaudia Kazimierska (4:29.52), srebrna medalistka 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Győr.
400 m pł
Susane Lachele (61.22) pierwsza jak przed rokiem, druga niespełna 16-letnia Julia Janus (61.70) bije życiówkę o ponad dwie sekundy.

Skok w dal
Trzecie złoto mistrzostw Polski Pii Skrzyszowskiej (6.08), po raz pierwszy w karierze przekracza sześć metrów (aż trzykrotnie, ale do rekordu swej mamy brakuje 82 cm!). Brąz dla drugiej z 16-letnich podopiecznych Przemysława Radkiewicza, Katarzyny Jóźwiaczuk (5.70).
Pchnięcie kulą
Natalia Klocek (15.95 RŻ), mistrzyni Polski młodziczek ‘16, pokonuje Ewę Różańską (szóstą w MŚ w Nairobi).
Rzut młotem
Złoto dla mistrzyni Polski młodziczek ‘16 Aleksandry Kufel (62.28), srebro, jak przed rokiem, dla Angeliki Woźniak (60.03).
Rzut oszczepem
Maria Szramiak (49.34) zdobywa trzecie złoto mistrzostw Polski w karierze.
7-bój 
Klaudia Nazarowicz jako jedyna przekracza 5000 punktów (5062).
4x100 m
MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (48.33) o siedem setnych sekundy szybszy od AKL Ursynów Warszawa.

Juniorzy młodsi
400 m
Trzeci w tabelach 16-letni Jakub Pająk (48.89 RŻ) pokonuje Karola Sowę (49.11) i Mirosława Kosa (49.15)
1500 m
Wygrywa Mikołaj Czeronek (3:55.46), trzeci w tabelach, poprawia życiówkę o ponad sześć sekund.
2000 m z przeszkodami
Zwycięża Adam Kasprowicz (6:05.06), w drugim biegu na tym dystansie w karierze, życiówka poprawiona o ponad 10 sekund.
400 m pł
Zwycięzca Adam Majdański (53.55) w ciągu dwóch dni poprawił rekord życiowy o prawie trzy sekundy, wicemistrz Sebastian Urbaniak (53.71) – mistrz Polski młodzików ’16 (200 m pł).
Skok wzwyż
Złoto Jakuba Bujaka (1.98), halowego mistrza Polski U18.
Skok w dal
Złoto dla Tobiasza Woźnikiewicza (6.95), siódmego w tabelach, poprawia rekord życiowy o 21 cm, debiutował na zawodach 13 maja br.
Pchnięcie kulą
Piotr Goździewicz (19.80), złoty medalista z Győr, o 9 cm pokonuje Kornela Warszawskiego; obaj z życiówkami z ostatniej kolejki.
Rzut młotem
Rekord życiowy w pierwszym rzucie zapewnia zwycięstwo Jakubowi Bartoszkowi (65.87).
Rzut oszczepem
Dawid Wegner uzyskuje wartościowy wynik (77.23), który dałby mu wicemistrzostwo świata w Nairobi. W walce o srebro Oskar Trejgo (65.72) o centymetr pokonuje Marka Muchę.
10-bój
Kacper Jastrzębski (6685, na zdjęciu poniżej) utrzymuje przewagę z pierwszego dnia nad Maciejem Pietrasem (6651), mistrzem Polski młodzików ’16.



4x100 m

Półsekundowe zwycięstwo UKS 19 Bojary Białystok (42.54) z Arturem Łęczyckim, mistrzem stumetrówki, na drugiej zmianie.

Wyniki online na stronie:     DOMTEL-OOM

Fot.: Tomasz Kasjaniuk
jr

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko