Aktualności

Włodarczyk i Fajdek nominowani przez IAAF

03-10-2017

Złoci medaliści mistrzostw świata w Londynie –Anita Włodarczyk oraz Paweł Fajdek – znaleźli się wśród nominowanych do tytułu najlepszych lekkoatletów na świecie w sezonie 2017.

Listę kandydatów do tego prestiżowego tytułu Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych ogłosiło wczoraj. Polka rywalizować będzie m.in. ze znakomitą belgijską wieloboistką Nafissatou Thiam, australijską płotkarką Sally Pearson, wielką rywalką Kamili Lićwinko Mariją Lasitksene oraz kontrowersyjną Caster Semenyą z RPA. Dla podopiecznej Krzysztofa Kaliszewskiego to kolejna w karierze nominacja do tytułu najlepszej lekkoatletyki na świecie. Nasza młociarka, nie pokonana od wielu miesięcy na rzutni, ponownie jest jedyną z faworytek rywalizacji o miano najlepszej lekkoatletyki świata.

W gronie mężczyzn Paweł Fajdek zmierzy się m.in. z katarskim skoczkiem wzwyż Mutazem Essą Barszimem oraz niemieckim oszczepnikiem Johannesem Vetterem.

Początkowo głosować będą mogli fani lekkoatletyki na całym świecie. Kibice będą mogli wspierać wybranych zawodników w mediach społecznościowych IAAF – mają na to czas do połowy października. Głosy w plebiscycie oddawać będą także członkowie Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz tzw. Rodzina IAAF (m.in. menadżerowie, dziennikarze, dyrektorzy głównych mityngów). Głosy Rady IAAF stanowić będą 50% wyniku, głosy kibiców i IAAF Family po 25%.

Laureatów poznamy pod koniec listopada.

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko