Aktualności

ME 2022: Londyn i Göteborg kontra Chorzów?

04-10-2017

Londyn oraz Göteborg mogą być rywalami Chorzowa w walce o prawo do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2022 roku. Wybór gospodarza czempionatu nastąpi najpewniej w przyszłym roku. 

Kilkanaście dni temu Polski Związek Lekkiej Atletyki podpisał porozumienie z samorządem województwa śląskiego dot. współpracy przy organizowaniu wielkich sportowych wydarzeń na wyremontowanym Stadionie Śląskim. Jednym z priorytetów ma być kandydowanie do organizacji mistrzostw Europy zaplanowanych na rok 2022. Powoli pojawiają się potencjalni rywale dla polskiej oferty. Po tym gdy okazało się, że Birmingham będzie jedynym kandydatem do zorganizowania Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022, władze brytyjskiej lekkoatletyki podtrzymały swój plan zorganizowania w tym samym roku mistrzostw Europy. CEO UK Athletics Niels de Vos przyznał, że ma wielką nadzieję iż za 5 lat Londyn i Wielka Brytania – pierwszy raz w swojej historii – mogą być gospodarzem czempionatu Starego Kontynentu. Innym rywalem Chorzowa może być Göteborg. Szwedzi mocno krytykowali przyznanie przez IAAF Eugene mistrzostw świata w 2021 roku. Teraz Skandynawowie chcieliby, po 16 latach przerwy, ponownie być gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Europy.

Przypomnijmy, że impreza w roku 2022 ma mieć formę multidyscyplinarną – tak jak w 2018 roku, gdy Berlin i Glasgow ugoszczą m.in. lekkoatletów, golfistów, pływaków oraz cyklistów.

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko