Aktualności

Nie żyje profesor Ryszard Żukowski

12-10-2017

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci profesora Ryszarda Żukowskiego – przez ponad 60 lat związanego z lekkoatletyką oraz środowiskiem akademickim i sportowym warszawskiej AWF.

Zmarły 10 października prof. dr hab. Ryszard Żukowski urodził się w roku 1932. Absolwent stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego z 1955 roku. Początkowo pracował jako asystent w Zakładzie Lekkiej Atletyki AWF. W połowie lat 60. XX wieku był trenerem kadry narodowej polskich lekkoatletów. Profesor nauk o kulturze fizycznej, dyrektor Instytutu Sportu. Przez całą karierę zawodową pełnił szereg funkcji w strukturach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, związany był także z Filią AWF w Białej Podlaskiej. Wychowawca wielu pokoleń znakomitych trenerów i nauczycieli. Autor szeregu cenionych publikacji z zakresu kultury fizycznej.

Ryszard Żukowski był odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktywnie zaangażowany w działania Polskiej Akademii Olimpijskiej oraz – wraz z żoną – Klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 18 października o godzinie 12:15 w kościele św. Jozafata przy ul. Powązkowskiej w Warszawie.

Starsze informacje z kategorii Aktualności

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko