Aktualności

Lekkoatleci w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

04-12-2017

Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Adam Kszczot oraz brązowa sztafeta naszych pań z mistrzostw świata w Londynie znaleźli się w gronie nominowanych w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Tytułu najlepszego sportowca Polski broni nasza mistrzyni świata Anita Włodarczyk, która rok temu pokonała w plebiscycie Przeglądu Sportowego Roberta Lewandowskiego. W tym roku w gronie nominowanych debiutuje Piotr Lisek, halowy mistrz Europy, wicemistrz świata oraz pierwszy Polak, który skoczył o tyczce 6 metrów. Miłym akcentem jest znalezienie się w gronie nominowanych pań, które wywalczyły w sierpniu w Londynie brązowy medal w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów – przypomnijmy, że w finale pobiegły wówczas Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub i Justyna Święty.

- Mam nadzieję, że w styczniu będziemy pić szampana za dostanie się do pierwszej dziesiątki. – mówiła podczas konferencji w warszawskim Hotelu Hilton Iga Baugmart, która w minionym sezonie była ważnym ogniwem reprezentacyjnej sztafety.

Wśród nominowanych znaleźli się także m.in. żużlowiec Patryk Dudek, tenisista Łukasz Kubot czy skoczek narciarski Kamil Stoch.

Głosowanie kibiców potrwa do 5 stycznia. Do 29 grudnia można wspierać swoich faworytów wysyłając specjalne kupony drukowane w „Przeglądzie Sportowym” oraz „Fakcie”, a do pierwszych dni przyszłego roku będzie możliwość głosowania za pośrednictwem Internetu oraz SMS-ów.

Laureata 83. Plebiscytu Przeglądu Sportowego poznamy 6 stycznia. Partnerem telewizyjnym tegorocznej edycji jest Polsat, który na swojej antenie pokaże finałową galę.

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko