Aktualności

Nankin został gospodarzem IAAF HMŚ 2020

26-11-2017

Rada IAAF zdecydowała dziś, że halowe mistrzostwa świata w 2020 roku odbędą się w chińskim mieście Nankin. Kandydatem do organizacji tej imprezy były także Belgrad oraz Toruń.


Halowe mistrzostwa świata pierwszy raz w historii odbędą się w Chińskiej Republice Ludowej. Trzeci raz – po pamiętnych dla Polaków mistrzostwach w Maebashi w 1999 roku oraz rozegranych w 2010 w Dosze – halowe mistrzostwa zorganizowane będą w Azji. 

- Pokazaliśmy świetną ofertę, ale zdajemy sobie sprawę, że IAAF kierował się również kryterium geograficznym. Wczoraj wygrała Gdynia, dziś Nankin. Jestem jednak przekonany, że prezentacja Torunia przed IAAF wypadła bardzo dobrze i na pewno zapadnie w pamięć. W przypadku kandydowania w przyszłości będzie naszym dużym atutem. – relacjonuje obecny w Monako Piotr Długosielski.

Wczoraj IAAF przyznał także prawo do goszczenia drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym stolicy Białorusi – Mińsk zorganizuje imprezę w maju 2020 roku. Będzie to pierwsza impreza pod auspicjami IAAF u naszego wschodniego sąsiada.

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko