Aktualności

Zmarł Marek Podgórski

07-12-2017

W dniu 8 listopada 2017 roku w wieku 65 lat zmarł Marek Podgórski, czołowy polski wieloboista lat 70. Marek Wojciech Podgórski urodził się w dniu 26 listopada 1952 roku w Warszawie.
Karierę lekkoatletyczną rozpoczął w warszawskiej Legii, od początku specjalizujac się w konkurencjach wielobojowych.
W październiku 1972 r. w Zabrzu zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w dziesięcioboju (za Markiem Cisowskim i Władysławem Kozakiewiczem).
W mistrzostwach Polski seniorów zajął czwarte miejsce w 1974 r. oraz szóste – w 1975 .
W 1975 r. w Eugene reprezentował barwy Polski w meczu wielobojowym ze Stanami Zjednoczonymi.
Karierę zawodnika zakończył w 1976 r. w klubie ROW Rybnik.

Po zakończeniu sportowej kariery Marek Podgórski wyemigrował do USA. Mieszkał i założył rodzinę w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Przez wiele lat był właścicielem i prezesem "Universal cleaning", firmy działającej na terenie całego stanu. Przez ostatnie 11 lat był kierowcą ciężarówki w firmie "Armellini Express".
W Fort Lauderdale urodził się Jego syn, Marek Ted Podgórski, który gra obecnie w drużynie baseballowej Centaury Warszawa i jest reprezentantem Polski.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 8 grudnia br. o godz. 10.30 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej, ul. Wilgi 14 w Radości, po którym nastąpi odprowadzenie Urny z prochami Zmarłego do grobu rodzinnego na miejscowy cmentarz parafialny.

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko