Aktualności

HMP U18 i U20: mistrzostwa rekordzistów w Toruniu

07-02-2018

Od piątku w Arenie Toruń pełne emocji PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Impreza zapowiada się niezwykle interesująco – w ostatnich tygodniach młodzi lekkoatleci niemal hurtowo poprawiali rekordy Polski, a media najbardziej interesowała ostatnio kariera 17-letniej Pii Skrzyszowskiej ze stołecznej Skry.

Trenowana przez finalistę olimpijskiego w skoku wzwyż z Atlanty Przemysława Radkiewicza Skrzyszowska kontynuuje rodzinne tradycje sportowe. Jej mama – Jolanta Bartczak – była brązową medalistką halowych mistrzostw Europy w 1988 roku w skoku w dal. W styczniu Pia poprawiła dwukrotnie rekord Polski U18 Ewy Swobody w biegu na 60 metrów (w Toruniu doprowadziła go do poziomu 7.43) oraz wyśrubowała najlepszy wynik w historii w biegu na 60 metrów przez płotki (8.29). W Toruniu zawodniczka Skry Warszawa pobiegnie na 60 metrów.


Pia Skrzyszowska ma już na koncie medale mistrzostw Polski U18, w zeszłym roku wygrała w Warszawie bieg na 100 metrów przez płotki i skok w dal (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W gronie juniorek młodszych (kategoria U18) rekordy naszego kraju poprawiały w tym sezonie halowym także Kinga Gacka, Klaudia Kazimierska oraz Anna Łyko, która jest naszą nadzieją w damskim skoku o tyczce (rekord doprowadziła do poziomu 4.05, ale ma za sobą nawet udane próby na 4.10 podczas zawodów na niecertyfikowanym obiekcie). Nadzieją na rekordowy start w gronie juniorek (U20) jest Adrianna Sułek, która w ostatni weekend stycznia zaimponowała wynikami w wieloboju podczas meczu międzypaństwowego w Madrycie. W rekordowej formie są także biegaczki Beata Topka i Martyna Kotwiła.

Nie mniej ciekawie zapowiadają się konkurencje mężczyzn. Już dwukrotnie na listę rekordzistów Polski U18 wpisał się w tym roku Jakub Augustyniak, który poprawił najlepsze wyniki w biegach na 800 i 100 metrów. W Toruniu zawodnik grudziądzkiej Olimpii sprawdzi się na dystansie 600 metrów. Szybko biega także junior Antoni Walicki, który 1,5 tygodnia temu w Toruniu wyrównał rekord Polski w biegu na 300 metrów.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2018 startują w Arenie Toruń w piątkowy poranek. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się o 15:00. W sumie do imprezy zgłoszono zawodników z ponad 200 klubów.

Wyniki z imprezy będzie można śledzić w mediach społecznościowych PZLA, na stronie Domtel-Sport. Relację internetową z mistrzostw przeprowadzi TVK Toruń.

Pełne listy zgłoszeń: PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko