Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata

Prestiżowe nominacje dla polskiej lekkoatletyki

08-03-2018

Polski Związek Lekkiej Atletyki i gwiazdy królowej sportu znaleźli się wśród nominowanych w piątej edycji konkursu The Champ Awards – polskie kampanie sportowe.

 

Zwycięzcy plebiscytu będą wyłonieni spośród nominowanych przez członków Jury, które składać się będzie z wybitnych postaci związanych ze sportem i biznesem. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29 marca 2018 w Warszawie.

W kategorii sukces sportowy za wyniki uzyskane podczas ubiegłorocznych 34. Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie wśród nominowanych znalazł się Polski Związek Lekkiej Atletyki, a także dwóch lekkoatletów, mistrzów Europy – kulomiot Konrad Bukowiecki oraz skoczek wzwyż Sylwester Bednarek. Na wygraną w kategorii Sportowy Wzór Roku może liczyć halowy mistrzostw Europy oraz mistrz świata, ośmiusetmetrowiec Adam Kszczot.

Reprezentacja Polski po powrocie z zakończonych ogromnym sukcesem halowych mistrzostw Europy (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski triumfowała w klasyfikacji medalowej 34. Halowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zdobyli 12 medali: 7 złotych, 1 srebrny oraz 4 brązowe. To wyrównanie najlepszego ilościowego wyniku w historii z mistrzostw Europy w 1973 roku z hali w Rotterdamie. Kilka miesięcy później polscy lekkoatleci zaimponowali podczas mistrzostw świata w Londynie – w stolicy Wielkiej Brytanii wywalczyli oni 8 medali (2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe). Pod względem wywalczonych miejsc na podium nasza reprezentacja okazał się najlepszą drużyną z Europy i trzecią potęgą świata (więcej krążków zdobyli jedynie Amerykanie i Kenijczycy).

Justyna Serafińska-Gruman, Maciej Jałoszyński

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko