Aktualności z imprezy: 34. Halowe Mistrzostwa Europy

HME 2019: wizytacja EA w Toruniu

02-03-2016

Od czwartku przebywać będą w Polsce delegaci European Athletics, którzy dokonają wizytacji Torunia, w związku z kandydaturą tego miasta do organizacji w roku 2019 35. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

 

Do Polski przyleci jutro trzyosobowa komisja, w której składzie znajdą się wieloletni członek Rady European Athletics Czech Karel Pilnỳ, Szwajcarka Bernadette Brun oraz Portugalka Célia Mendes z biura EA. Wprost ze stołecznego Lotniska Chopina goście udadzą się do Torunia, gdzie 4 marca w godzinach porannych rozpocznie się najważniejsza odsłona ich wizytacji.

W piątek delegaci europejskiej federacji wraz z przedstawicielami władz miejskich Torunia, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz TVP Sport odwiedzą Arenę Toruń, która ma być głównym obiektem mistrzostw, TorTor (proponowana arena treningowa) oraz liczne toruńskie hotele, w których mieliby zamieszkać uczestnicy mistrzostw.

Sobota, czyli drugi roboczy dzień wizyty, upłynie na licznych spotkaniach, których tematami będą m.in. atuty toruńskiej oferty, kwestie związane z mediami, logistyką oraz finansami.

Rywalami Torunia w walce o organizację czempionatu są Glasgow, Apeldoorn oraz Mińsk. Decyzję o wyborze gospodarza mistrzostw podejmie 23 kwietnia na spotkaniu w Amsterdamie Rada European Athletics. Najbliższe halowe mistrzostwa Europy odbędą się na początku marca 2017 w Belgradzie, stolicy Serbii. Warto dodać, że Polska ostatni raz mistrzostwa Europy w hali gościła w 1975 roku, a ich areną był wówczas katowicki Spodek.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 34. Halowe Mistrzostwa Europy

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 34. Halowe Mistrzostwa Europy

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko