Aktualności z imprezy: 7. Drużynowe Mistrzostwa Europy (superliga)

DME 2019: wizytacja EA w Bydgoszczy

08-03-2017

W Bydgoszczy odbywa się wizytacja przedstawicieli European Athletics, związana z kandydowaniem miasta do organizacji Drużynowych Mistrzostw Europy 2019.

Z ramienia European Athletics do Polski przybyli Célia Mendes oraz Pierre Weiss. Goście z europejskiej federacji odwiedzili m.in. Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, który miałby być główną areną zawodów. Swoje uwagi dotyczące wymagań związanych z potencjalną organizacją zawodów przekazali na spotkaniu z Piotrem Długosielskim oraz przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki – Pauliną Rybak, Katarzyną Witą i Krzysztofem Wolsztyńskim.

Decyzję kto zorganizuje za 2 lata zmagania o drużynowe mistrzostwo Europy podejmie w kwietniu, na spotkaniu w Paryżu, Rada European Athletics. Bydgoszcz konkuruje o miano gospodarza z Kijowem oraz Madrytem. Gdyby Gród nad Brdą zwyciężył w wyścigu o organizację zawodów impreza byłaby ważnym elementem obchodów 100-lecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (jubileusz przypada właśnie na rok 2019).

Najbliższe drużynowe mistrzostwa Europy odbędą się od 23 do 25 czerwca w Metropolii Lille we Francji.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 7. Drużynowe Mistrzostwa Europy (superliga)

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 7. Drużynowe Mistrzostwa Europy (superliga)

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko