Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

MME Bydgoszcz 2017: startują przygotowania

04-11-2015

Nabierają tempa przygotowania do organizacji w roku 2017 11. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Przedstawiciele Bydgoszczy, która będzie organizatorem tych zawodów, są już po pierwszym roboczym spotkaniu z władzami European Athletics.

 

W zeszłym tygodniu siedzibę europejskiej federacji w Lozannie odwiedziła delegacja Bydgoszczy w składzie: Krzysztof Wolsztyński, Paulina Rybak oraz Kamil Kukułka. Robocza wizyta obfitowała w wiele spotkań dotyczących harmonogramu przygotowań do zawodów.

- Mamy tak zwane zadanie domowe do odrobienia. European Athletics przedstawiło nam schemat działań i teraz możemy przystąpić do wytężonej pracy – mówi Krzysztof Wolsztyński.

Przed stolicą Kujaw i Pomorza teraz blisko 2-letni okres ciężkiej pracy. Jednym z pierwszych etapów będzie przygotowanie i uruchomienie strony internetowej poświęconej czempionatowi. Wśród kolejnych zadań, które stoją do zrealizowania przed komitetem organizacyjnym jest m.in. modernizacja stadionu rozgrzewkowego w kompleksie sportowym Zawisza.

Ważnymi aspektami są kwestie związane z logistyką. Na zawody do grodu nad Brdą przybędzie blisko 2000 uczestników – zawodników, trenerów, oficjeli oraz dziennikarzy z całego kontynentu.

- Naprawdę dużym ułatwieniem w sprawie transportu dla ekip jest otwarte w tym roku lotnicze połączenie Bydgoszczy z Frankfurtem. Dzięki rejsom Lufthansy spora część uczestników będzie mogła przylecieć bezpośrednio do Bydgoszczy – zauważa Paulina Rybak.

Niezwykle istotna przy tego typu wydarzeniach jest promocja i marketing. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017 mają być widoczne podczas wszystkich najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce w 2016 roku. Zawody będą także promowane za granicą – bydgoska delegacja już planuje wyjazd do Amsterdamu na mistrzostwa Europy, w lipcu przyszłego roku. Należy jednak podkreślić, że plany promocyjne są zakrojone na szeroką skalę i obejmują nie tylko obecność marki podczas wydarzeń lekkoatletycznych.

Bydgoszcz jest pierwszym w historii miastem, które po raz drugi ugości mistrzostwa Europy zawodników do lat 23. Przed 12-laty, gdy gród nad Brdą pierwszy raz organizował te zawody, padło wiele znakomitych wyników.

- W roku 2003 na naszym bydgoskim stadionie wygrywały Jelena Isinbajewa czy Blanka Vlašić, która skoczyła wzwyż 1.98. Świetnie startowali także późniejszy mistrz olimpijski w rzucie młotem Węgier Krisztián Pars czy jedna z najlepszych płotkarek w historii Szwedka Susanna Kallur – wylicza odpowiedzialny za kontakty z mediami przy okazji bydgoskich imprez lekkoatletycznych Maciej Łopatto, który dodaje, że w lipcu 2017 roku na niebieskiej bieżni stadionu przy ul. Gdańskiej kibice także zobaczą wiele pasjonujących pojedynków, również z udziałem biało-czerwonych lekkoatletów. Gwiazdami polskiej ekipy na mistrzostwach mają być m.in. Ewa Swoboda, Konrad Bukowiecki czy Sofia Ennaoui.

11. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w Bydgoszczy pomiędzy 13 i 16 lipca 2017 roku.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko