Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

ME U23: to niesamowite uczucie startować u siebie

12-07-2017

„To niesamowite doświadczenie startować przed własną publicznością” – przyznał na konferencji prasowej poprzedzającej 11. Mistrzostwa Europy U23 Konrad Bukowiecki, główny polski faworyt do zwycięstwa w czempionacie.

Spotkanie z mediami odbyło się w sali konferencyjnej w głównej trybunie bydgoskiego stadionu. W pierwszej części z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele organizatorów zawodów – m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, szef European Athletics Svein Arne Hansen oraz prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

- Dziękuję prezydentowi Bydgoszczy za wsparcie i wkład pracy. Dziękuję szefowi europejskiej federacji za docenienie wysiłków Bydgoszczy i powierzenie organizacji tych zawodów. – podkreślił Henryk Olszewski, dodając iż jest przekonany, że mistrzostwa będą sukcesem organizacyjnym i sportowym tak miasta Bydgoszczy jak i całej polskiej lekkiej atletyki.


Prezes Henryk Olszewski dziękował władzom Bydgoszczy oraz European Athletics za wkład w organizację mistrzostw Europy (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Do sukcesu sportowego swoją cegiełkę dodadzą gwiazdy, superbohaterowie mistrzostw. Na konferencji reprezentowali ich niemiecki trójskoczek Max Heß, chorwacka mistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Sara Kolak oraz biało-czerwoni Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki.

- To niesamowite doświadczenie startować przed własną publicznością. Mam nadzieję na świetny doping. Obecność bliskich zawsze pomaga. – mówił Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy z Belgradu i zdecydowany lider europejskich tabel U23.


Mistrzostwa Europy U23 zgromadzą na starcie czołowych lekkoatletów (foto: Tomasz Kasjaniuk)

European Athletics poświęciła także część konferencji na przedstawienie swojego sztandarowego projektu I Run Clean. Zawodnicy – podobnie jak podczas poprzednich imprez organizowanych pod sztandarem europejskiej federacji – na numerach startowych będą mieli hasła zapewniające, że nie stosują niedozwolonych środków dopingowych. Cała akcja, zapoczątkowana jesienią 2015 roku, związana jest z promowaniem czystości w sporcie.

11. Mistrzostwa Europy U23 rozpoczną się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka jutro o godzinie 10:00 i potrwają do niedzielnego wieczoru.

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko