Aktualności z imprezy: 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych

Drużynowe mistrzostwa Europy co dwa lata

26-04-2016

Obradująca w miniony weekend w Amsterdamie Rada European Athletics podjęła decyzję, że począwszy od 2017 roku drużynowe mistrzostwa Europy będą odbywały się co dwa lata.

 

Obecnie zawody, których pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, rozgrywane są co roku – wyjątek stanowią sezony olimpijskie. European Athletics dąży do zreformowania kalendarza imprez międzynarodowych – tym właśnie podyktowana jest zmiana.

Najbliższa edycja zawodów superligi drużynowych mistrzostw Europy odbędzie się 24 i 25 czerwca 2017 roku w Metropolii Lille w północnej Francji.

Rada European Athletics podjęła także decyzję o wprowadzeniu do programu mistrzostw Europy w crossie sztafety mieszanej. Pierwszy raz konkurencja ta zostanie rozegrana podczas czempionatu w 2017 roku, którego gospodarzem będzie ośrodek Šamorin na Słowacji.

Władze europejskiej lekkoatletyki zdecydowały w weekend, że mistrzowie kontynentu otrzymywać będą tzw. dzikie karty uprawniające ich do startu w kolejnej edycji mistrzostw. Już złoci medaliści z Amsterdamu uzyskają zatem automatyczne prawo startu w zawodach w Berlinie, w sierpniu 2018 roku.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko