Aktualności z imprezy: 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Sztafeta w MŚ w biegach przełajowych '17

02-10-2016

Organizatorzy 42. Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych, które w dniu 26 marca 2017 r. odbędą się w Kampali (Uganda), poinformowali o wprowadzeniu piątej konkurencji do programu imprezy – sztafety 4x2 km, złożonej z kobiet i i mężczyzn.

Mistrzostwa rozpoczną się od biegu rozstawnego 4x2 km, kolejnymi konkurencjami będą biegi: juniorek 6 km, juniorów 8 km, seniorek 10 km i seniorów 10 km.

Ostatnią zmianą w programie MŚ w biegach przełajowych, obowiązującą od 2007 r. (gospodarz – Mombasa, Kenia), była rezygnacja z drugiego dystansu (krótkiego) dla mężczyzn i kobiet. Od 2011 r. (Punta Umbria, Hiszpania) mistrzostwa sa rozgrywane co dwa lata.

Nie podano informacji o kolejności biegnących na poszczególnych zminanach, czy będzie dowolna, czy określona w regulaminie. Pierwszą sztafetę mieszaną (4x400 m) w mistrzostwach świata rozegrano przed rokiem w Cali (MŚ U18), w biegu finałowym najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja o srebrny medal – na ostatniej zmianie zawodnik z Południowej Afryki na finiszowej prostej przez 70 m nie mógł poradzić sobie z Kanadyjką (obydwa zespoły uzyskały ten sam czas).

jr

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko