Aktualności z imprezy: 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Pierwszy dzień obrad Rady IAAF w Pekinie

15-04-2015

W Hotelu Beichen w Pekinie odbywa się 198. spotkanie Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

 

Włodarze światowej lekkoatletyki podjęli dziś szereg decyzji związanych z m.in. z terminarzem imprez w nadchodzących latach. Poniżej prezentujemy wybrane tematy, które były poruszone podczas dzisiejszych obrad.u 

Zmiana siedziby IAAF w Monako

Trwa przeprowadzka biura IAAF. Nowa siedziba Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych mieścić się będzie w Monako pod adresem 6/8 quai Antoine Ier. Inauguracja nowej siedziby IAAF będzie miała miejsce w poniedziałek 11 maja. W uroczystości mają uczestniczyć m.in. władca Monako książę Albert oraz prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

16. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata – Portland /USA/

Ustalono program minutowy mistrzostw oraz minima kwalifikacyjne. Główne zawody odbywać się będą od piątku 18 marca do niedzieli 20 marca 2016. Wcześniej, tzn. w czwartek 17 marca, w godzinach popołudniowych odbędą się finały skoku o tyczce kobiet i mężczyzn. Nowością w programie zawodów będą juniorskie biegi sztafetowy (póki co nie poznaliśmy szczegółów dotyczących tej konkurencji) oraz biegi na 800 metrów weteranów. W Portland jeden finał – trójskok kobiet – odbędzie się w sesji porannej (w sobotę).  

> Szczegółowy program minutowy mistrzostw [pdf]
> Minima kwalifikacyjne IAAF do Halowych Mistrzostw Świata 2016 [pdf]

Igrzyska Olimpijskie 2016 – Rio de Janeiro /BRA/

Rada IAAF zaakceptowała minima kwalifikacyjne w lekkoatletyce do przyszłorocznych igrzysk. Szczegółowa analiza wskaźników, której autorem jest Janusz Rozum, zostanie opublikowana na łamach serwisu internetowego PZLA.

> Minima kwalifikacyjne IAAF do Igrzysk Olimpijskich 2016 [pdf]

42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych – Kampala /UGA/

Podjęto decyzję, że mistrzostwa rozegrane zostaną w niedzielę 26 marca 2017.

10. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych – Nairobi /KEN/

Rada IAAF postanowiła, że mistrzostwa dla zawodników do lat 17 odbędą się Nairobi pomiędzy 12 i 16 lipca 2017 roku.

20. IAAF/Cardiff University Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Cardiff /GBR/

Ustalono program minutowy mistrzostw. Panie do walki o medale wystartują o godzinie 13:35 czasu lokalnego, a panowie 25 minut później. Startowi biegu mężczyzn towarzyszyć będzie również początek rywalizacji w biegu masowym dla amatorów. Mistrzostwa odbędą się 26 marca 2016.

1. IAAF Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym – Czeboksary /RUS/

Jak już informowaliśmy w maju 2016 roku w kalendarzu lekkoatletycznym zadebiutuje nowa impreza – drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym. Zawody ten zastąpią rozgrywany obecnie puchar świata w chodzie. Rada IAAF zatwierdziła dziś program minutowy zawodów. W sobotę 6 maja o 09:30 do rywalizacji ruszą juniorki, a o godzinie 10:45 na starcie pojawią się juniorzy. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych – od 18:00 – o medale walczyć będą panowie na dystansie 20 kilometrów. W drugim dniu zawodów o 08:30 odbędzie się chód na 50 kilometrów, a o 13:30 chód pań na 20 kilometrów. 

Kosowo 214 członkiem IAAF

Federacja lekkoatletyczna Kosowa został wpisana w poczet członków IAAF. W związku z przystąpieniem tego bałkańskiego państwa do struktur międzynarodowej federacji liczba jej członków wzrosła do 214. Przypominamy, że jesienią 2014 roku Kosowo zostało przyjęte do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Kosowo nie jest zrzeszone w European Athletics.

Kalendarz mityngów IAAF w 2016 roku

Rada IAAF zaakceptowała przyszłoroczne kalendarze Diamentowej Ligi, cyklu mityngów halowych IAAF Indoor Permit oraz zawodów crossowych IAAF Cross Country Permit.

> IAAF Diamentowa Liga 2016 [pdf]
> IAAF Cross Country Permit [pdf]
> IAAF Indoor Permit [pdf]

Dokończenie obrad Rady IAAF jutro.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko