Aktualności z imprezy: 17. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata

Intensywne zgrupowanie w Spale

02-02-2018

W Spale trwa zgrupowanie polskich lekkoatletów przed halowymi startami w sezonie 2018. Lada dzień biało-czerwonych czekają pierwsze poważne sprawdziany m.in. w zawodach World Indoor Tour.

 

Pod okiem trener Aleksandra Matusińskiego intensywnie trenują medalistki mistrzostw świata ze sztafety 4x400 m. Już w sobotę liderka naszej sztafety, Justyna Święty-Ersetic wystartuje w Karlsruhe w mityngu otwierającym cykl World Indoor Tour. - Nie wiem na razie, jakiego wyniku mogę się spodziewać. Liczę na to, że w miarę zbliżania się mistrzostw świata w Birmingham forma będzie rosła - mówi Justyna. Onna w ostatnich dniach miała indywidalne treningi. - Trenuję popołudniami, bo w tych godzinach będę startować, więc postanowiliśmy dostosować treningi pod tym względem - dodaje Święty-Ersetic.

 

 

Ponad miesiąc po ślubie Iga Baumgart-Witan jest już w trakcie zgrupowania w Spale w dobrej formie. - W sumie to niewiele się u mnie zmieniło, poza... nazwiskiem - śmieje się Iga. - Wesele weselem, ale sezon trwa. Nabrałam energii i chęci do startów - zapewnia.

W Spale trenują też m.in. Jakub Krzewina, Joanna Linkiewicz, Rafał Omelko, Dominik Smosarski i Maria Andrejczyk. Na skoczni o tyczce Justynę Śmietankę uważnie obserwowała jej trenerka, była mistrzyni świata, Anna Rogowska.

W dobrej formie i w dobrym humorze jest Konrad Bukowiecki, który ma za sobą dwa starty, w tym jeden właśnie w Spale, kiedy pchnął kulę na odległość 21.23 m. - Cieszę się z tego wyniku, głównie dlatego, że dał mi przepustkę na halowe mistrzostwa świata. Oczywiscie trenuję po to, żeby pchać 22 metry i dalej - mówi Konrad.

W czwartek do Spały dotarł Karol Zalewski. Najbardziej utalentowany polski sprinter ostatnich lat trenuje z Jakubem Ogonowskim z AZS AWF Warszawa i liczy na poprawę wyników. Niedawno uzyskał fenomenalny wynik na 300 m. - Zmienił się trening, nastawiam się na budowanie formy na treningu, a nie na zawodach. Chcę być gotowy na odpowiedni wynik w odpowiednim czasie. Chce w tym roku łączyć 200 z 400 metrami - zdradza Karol.

 

W niedzielę (4 lutego) w Spale odbędzie się kolejny sprawdzian PZLA.

 

rav

 

 

 

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 17. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 17. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko